Nový majiteľ petrohradskej fabriky Hyundai štartuje výrobu vozidiel značky Solaris

Nový majiteľ petrohradskej továrne juhokórejskej automobilky Hyundai, ruská spoločnosť AGR Automotive, štartuje výrobu a predaj osobných vozidiel pod značkou Solaris. Oznámila to dnes firma. Vo svojom oznámení sa nijako nezmienila o automobilke Hyundai, ktorá už model s názvom Solaris vyrába, napísala agentúra Reuters.

Petrohrad 22. februára (ČTK) – Nový majiteľ petrohradskej továrne juhokórejskej automobilky Hyundai, ruská spoločnosť AGR Automotive, štartuje výrobu a predaj osobných vozidiel pod značkou Solaris. Oznámila to dnes firma. Vo svojom oznámení sa nijako nezmienila o automobilke Hyundai, ktorá už model s názvom Solaris vyrába, napísala agentúra Reuters.

„Začiatok produkcie a predaja osobných vozidiel pod novou značkou Solaris je veľmi dôležitou fázou v realizácii našej stratégie,“ uviedol šéf AGR Aleksej Kalicev.Automobily na fotografiách v oznámení spoločnosti AGR podľa agentúry Reuters vyzerajú rovnako ako modely automobilky Hyundai a jej sesterskej firmy Kia. V roku 2021, teda pred začiatkom ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu, predali spoločnosti Hyundai a Kia na ruskom trhu celkovo 377.612 vozidiel. Hyundai vyrába autá tiež v Česku.

Automobilka Hyundai tento rok v januári dokončila svoj odchod z Ruska. Už skôr sa dohodla, že ruské aktíva predá za 10.000 rubľov (zhruba 2500 Kč). Oznámila, že v súvislosti s týmto predajom vykáže účtovnú stratu 287 miliárd wonov.

automobilky, Hyundai, Petrohrad, Rusko, výroba áut
Ilustračné foto. Foto: pixabay.com/Pexels

Spoločnosť AGR uviedla, že petrohradská fabrika bude vyrábať modely Solaris HS, Solaris HC, Solaris KRS a Solaris KRX, ktoré sa budú predávať prostredníctvom jej siete. Neposkytla podrobnosti o plánovanom objeme výroby a predajných cenách.

V reakcii na ruský útok na Ukrajinu sa už z Ruska stiahli viaceré západné podniky. Niektoré západné automobilky predali svoje ruské aktivity len za symbolickú sumu. Medzera vzniknutá odchodom západných výrobcov uvoľnila priestor čínskym automobilkám, ktoré tak ovládli viac ako polovicu ruského trhu.

Viac o téme: automobilka , automobily , fabrika , Hyundai , výroba áut

Súvisiace články

Aktuálne správy