Nemecko plánuje investíciu do produkcie čipov: Jedná sa o sumu približne 20 miliárd eur

Nemecko plánuje investovať do výroby polovodičov v nasledujúcich rokoch približne 20 miliárd eur. Uviedlo to v utorok nemecké ministerstvo hospodárstva, ktoré tak reaguje na nestabilitu dodávateľského reťazca v tomto segmente a vysokú závislosť od dodávok zo zahraničia, najmä z Južnej Kórey a Taiwanu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Nemecká vláda chce financie čerpať z Klimatického a transformačného fondu, a to od roku 2024, uviedlo ministerstvo. Zároveň dodalo, že peniaze na jednotlivé projekty poskytne iba v prípade súhlasu Európskej komisie. Ministerstvo informovalo, že taiwanský výrobca čipov TSMC prejavil záujem o o investície do produkcie polovodičov v Nemecku.

Ako uviedlo, so spoločnosťou, ktorá je najväčším zmluvným výrobcom čipov na svete, je v súvislosti s investičnými plánmi v úzkom kontakte. Navyše, minulý mesiac sa Berlín dohodol s americkou spoločnosťou Intel na výstavbe dvoch závodov vo východonemeckom meste Magdeburg. V tejto súvislosti schválil dotácie vo výške takmer 10 miliárd eur.

Viac o téme: čipy , fondy , investície , Nemecko

Súvisiace články

Aktuálne správy