Japonská automobilka Nissan uvažuje o partnerstve s konkurentom Honda

Japonská automobilka Nissan Motor uvažuje o nadviazaní obchodného partnerstva s väčším domácim konkurentom Honda Motor. Informovala o tom dnes japonská televízna stanica TV Tokyo s odvolaním sa na bližšie nešpecifikované zdroje. Nespresnila však, akú by toto partnerstvo mohlo mať podobu.

Správna rada Nissanu podľa zdrojov na utorkovom stretnutí rozhodla, že automobilka by mala zvážiť možnú spoluprácu s Hondou. Nissan v minulom roku po celom svete predal zhruba 3,3 milióna vozidiel, zatiaľ čo celosvetový predaj Hondy vlani predstavoval takmer štyri milióny vozidiel, napísala agentúra Reuters.

Obe automobilky sa v poslednom čase stretávajú s poklesom trhového podielu v Číne, kde čelia ostrej konkurencii zo strany čínskych výrobcov elektromobilov. Podľa japonského listu Nikkei by obe firmy mohli prikročiť k znižovaniu výroby v Číne. Nikkei tiež uviedol, že nissan sa zaujíma o spoluprácu v oblasti elektromobilov, ktorá by jej pomohla v súperení s čínskymi konkurentmi.

elektromobily, Tesla, Toyota, vodík, Hyundai, Honda
Logo Honda. Foto: unsplash.com/ Chris Liverani

V minulom roku sa spoločnosť Nissan dohodla na úprave svojej aliancie s francúzskou automobilkou Renault. Dohoda zahŕňa výrazné zníženie podielu, ktorý Renault v Nissane vlastní. Jej cieľom je menej rozsiahla, ale pragmatickejšia a aktívnejšia spolupráca týchto podnikov.

Viac o téme: automobilka , automobily , Honda , Japonsko , Nissan , partnerstvo

Súvisiace články

Aktuálne správy