Ford zvoláva v USA do servisu vyše 450 000 áut, vyšetrujú sa milióny vozidiel Honda

Automobilka Ford v Spojených štátoch zvoláva do servisu vyše 450 000 niektorých kompaktných SUV a pick-upov kvôli možnej strate hnacej sily spôsobenej vybitou batériou. S odvolaním sa na stredajšie oznámenie americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) o tom informovala agentúra Reuters. NHTSA tiež prehĺbil vyšetrovanie zhruba troch miliónov áut Honda kvôli hláseniam o neočakávanej aktivácii automatických systémov núdzového brzdenia.

Čo sa týka vozidiel Ford, nízke nabitie batérie môže podľa NHTSA viesť k tomu, že niektoré elektrické príslušenstvo, ako sú výstražné svetlá, nebudú správne fungovať, alebo môže spôsobiť stratu hnacej sily. Zvolávacia akcia sa týka vozidiel SUV Bronco Sport vyrobených v rokoch 2022 až 2024 a kompaktných pick-upov Maverick vyrobených v rokoch 2022 až 2023.

Vyšetrovanie áut Honda úrad NHTSA povýšil na úroveň technickej analýzy, ktorá je povinnou požiadavkou predtým, ako môže regulátor prípadne požadovať stiahnutie vozidla z trhu. Úrad sa zaujíma o obľúbené sedany Accord a crossovery SUV CR-V.

Regulátor uviedol, že dostal 2876 sťažností spotrebiteľov a hlásení o 93 incidentoch so zranením a 47 nehodách vozidiel Honda, ktoré môžu s týmto problémom súvisieť. Automobilka vec zatiaľ nekomentovala.

Systém autonómneho núdzového brzdenia Honda funguje na základe radaru a kamier. V prípade, že sa nehoda stane nevyhnutnou, použije silný brzdný tlak, ale predtým vodiča vizuálne a zvukovo upozorní.

Viac o téme: automobilky , Ford Motor , Honda , Spojené štáty americké USA , technické problémy , výroba áut

Súvisiace články

Aktuálne správy