Benzín na Slovensku zdražel na nové maximum od septembra: Nafta zlacnela

Cena najžiadanejšieho benzínu Natural 95 na čerpacích staniciach na Slovensku minulý týždeň pokračovala v raste. Dosiahla novú najvyššiu úroveň od konca septembra 2023 a blíži sa k svojim vlaňajším maximám. Nafta naopak zlacnela a jej cena bola najnižšia od konca januára tohto roka. Informoval o tom dnes Štatistický úrad.

Priemerná cena litra Naturalu 95 v úvode apríla stúpla na Slovensku oproti predchádzajúcemu týždňu o viac ako dva eurocenty (zhruba 50 halierov) na 1,68 eura. V medziročnom porovnaní bolo toto palivo drahšie o päť percent.

Naftu kupovali motoristi na Slovensku v priemere za 1,566 eura (39,76 Sk) za liter. Toto palivo zlacnelo počas jedného týždňa len nepatrne, oproti rovnakému obdobiu vlaňajška nafta zdražela rovnako ako benzín.

čerpacie stanice, Orlen, palivá, pohonné látky, Poľsko
Foto: pixabay.com/David Roumanet

V Česku, kde sú ceny pohonných látok nižšie ako na Slovensku, palivá zdraželi tretí týždeň v rade. Priemerná cena Naturalu 95 stúpla za sedem dní o 68 halierov a v stredu dosiahla 39,77 koruny za liter. Benzín tak bol najdrahší od polovice októbra minulého roka. O 52 halierov na liter zdražela za posledný týždeň nafta, za liter vodiči platili priemerne 39,12 koruny.Ceny pohonných látok pri čerpacích staniciach ovplyvňuje okrem iného vývoj cien ropy a ropných produktov na burzách, ako aj zdaňovanie palív.

Viac o téme: benzín , maximum , nafta , pohonné látky , Slovensko , zdražovanie

Súvisiace články

Aktuálne správy