Francúzska ekonomika v 4. kvartáli spomalila, dôvera vo výrobe je stabilná

Pridajte názor  Zdroj:

10. 1. 2020 - Francúzska centrálna banka v piatok ponechala svoju prognózu rastu domácej ekonomiky vo 4. štvrťroku bez zmeny a naďalej očakáva, že sa jej výkon zvýši 0,2 % oproti predchádzajúcemu kvartálu.

Francúzska centrálna banka v piatok ponechala svoju prognózu rastu domácej ekonomiky vo 4. štvrťroku bez zmeny a naďalej očakáva, že sa jej výkon zvýši 0,2 % oproti predchádzajúcemu kvartálu. Ukázal to najnovší prieskum.

To znamená, že druhé najväčšie hospodárstvo eurozóny sa v závere minulého roka spomalilo, keďže v 3. štvrťroku vzrástlo medzikvartálne o 0,3 %.

Prieskum zároveň ukázal, že index dôvery podnikateľov vo výrobe zostal v decembri nezmenený na novembrovej úrovni 97 bodov. Ekonómovia takýto výsledok očakávali.

Manažéri podnikov zaznamenali v decembri pomalší rast priemyselnej výroby a predpovedali, že sa v januári stabilizuje.

Index dôvery v službách však v decembri klesol na 97 z 99 bodov v novembri. Aktivita v sektore služieb sa v decembri výrazne spomalila. Podnikatelia v tomto odvetví však už v januári očakávajú väčší rast.

A do tretice, index dôvery v stavebníctve sa v decembri oproti predchádzajúcemu mesiacu mierne zvýšil na 105 zo 104 bodov. Aktivita v decembri mierne vzrástla a podnikatelia očakávajú ďalšie oživenie výstavby v januári.