Existuje riziko recesie v USA v roku 2020

Diskusia 2  Zdroj:

22. 1. 2019 - Ďalší pokles rastu globálnej ekonomiky je neradostnou vyhliadkou pre finančné trhy, uviedol Ray Dalio.

Ďalší pokles rastu globálnej ekonomiky je neradostnou vyhliadkou pre finančné trhy, uviedol Ray Dalio. Zároveň varoval, že existuje "veľké riziko" potenciálnej recesie v USA v roku 2020.

"Najviac ma znepokojuje ďalší pokles v ekonomike," uviedol miliardár a zakladateľ najväčšieho hedžového fondu na svete Bridgewater Associates na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose. Dalio dodal, že obavy tiež spôsobuje nárast "politických a sociálnych antagonizmov".

"Čo ma straší najviac z dlhodobého hľadiska je, že máme obmedzenia v oblasti menovej politiky, ktorá je naším najcennejším nástrojom, a zároveň sa zvýšil politický a sociálny antagonizmus," uviedol Dalio na panelovej diskusii na WEF.

Nárastu populizmu sa obávajú aj ďalší investori, keď nacionalistické a krajne pravicové strany zaznamenávajú v posledných mesiacoch po celom svete výrazné volebné zisky. Tento politický vývoj sa okrem pokračujúcich obchodných sporov podľa Dalia nápadne podobá na situáciu na trhu počas posledných rokov Veľkej depresie v 30. rokoch minulého storočia.