Hodil Tesle záchranné koleso Soros?

Pridajte názor  
Hodil Tesle záchranné koleso Soros?
Zdroj: ČTK;TASR
Foto: TASR/AP


16. 5. 2018 - Investičná spoločnosť amerického miliardára Georgea Sorosa v prvom štvrťroku nakúpila dlhopisy výrobcu elektromobilov Tesla v hodnote 35 miliónov dolárov. Pre Teslu, ktorá už dlho bojuje so stratami, je to skvelá príležitosť, ako vyriešiť problémy a zabrániť bankrotu.

Investičná spoločnosť Soros Fund Management v správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) uviedla, že kúpila konvertibilné dlhopisy Tesly, ktoré sú splatné v marci budúceho roka. Konvertibilné dlhopisy môžu byť vymenené za akcie danej spoločnosti vo vopred stanovenom pomere. Informovala o tom  agentúra Reuters

Automobilka Tesla dlhodobo zápasí so stratami, ktoré musí pokrývať peniazmi od investorov. V médiách sa opakovane objavujú špekulácie ohľadom možného bankrotu firmy.

Musk je teraz podľa agentúry Reuters investormi tlačený k tomu, aby dokázal, že firma je schopná odstrániť problémy pri výrobe nového vozidla Model 3, zastaviť odchody vedúcich pracovníkov a vyriešiť otázky okolo nehôd svojich elektromobilov, ktoré vybavila technológiami pre autonómne riadenie.

Hodil Tesle záchranné koleso Soros?

Tesla vlastní aj zadlženú spoločnosť SolarCity Corp, ktorá v roku 2016 získala 305 miliónov USD predajom budúcich peňažných tokov na portfólio solárnych projektov. Kúpil ich fond, ktorému radí Soros Fund Management LLC.