Leasing

Slovenská pošta rozšírila vozidlový park o štyri elektromobily
SITA - 28. 4. 2016
Tri dodávky čisto na elektrický pohon bude využívať v rajónoch interných balíkových doručovateľov v Bratislave a jednu v Banskej Bystrici.
Ceny japonských výrobcov pokračovali v marci v stabilnom raste
TASR - 25. 4. 2016
Ceny výrobcov v Japonsku vzrástli v marci medziročne o 0,2 %. Pokračovali tak v rovnakom tempe rastu, aký zaznamenali v predchádzajúcom mesiaci, čím potvrdili predpoklad analytikov.
Zisk koncernu BKS Bank vlani dosiahol 53,6 milióna eur
TASR - 1. 4. 2016
Koncern BKS Bank vlani zaznamenal nárast zisku. Medziročne sa zvýšil o 10 % na 53,6 milióna eur. Vyplýva to z dnes zverejnených hospodárskych výsledkov.
Skupina ČSOB ukončila vlaňajšok so ziskom 74,6 mil. eur
SITA - 30. 3. 2016
V medziročnom porovnaní skupina zisk zvýšila o 13 %.
V nemocnici otvorili nové pracovisko magnetickej rezonancie
Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči bude využívať nové pracovisko magnetickej rezonancie. Určené je pre pacientov od Prešova po Liptovský Mikuláš.
Čínske štátne orgány zosilňujú ťaženie proti ilegálnym bankám
Čínske úrady v poslednom období zosilňujú ťaženie proti ilegálnym bankám v krajine. Informuje o tom nemecký televízny spravodajský kanál N24 s odvolaním sa na dnešnú správu čínskej tlačovej agentúry Sinchua.
Pozitívny vývoj priemyselného trhu láka na Slovensko nových investorov
Zlepšujúca sa ekonomická situácia na Slovensku mala v roku 2015 pozitívny vplyv aj na realitný trh. Badateľné to bolo najmä v priemyselnom sektore.
Pre pracovníkov Úradu TSK kúpia tento rok šesť elektromobilov
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) chce tento rok v rámci projektu Zelená župa kúpiť pre zamestnancov Úradu TSK šesť elektromobilov.
EIB vlani na Slovensku podpísala úvery za vyše miliardu eur
SITA - 28. 1. 2016
Najväčší projekt EIB podpísaný vlani na Slovensku je 600-miliónová pôžička na pokrytie národného príspevku pre spolufinancovanie prioritných projektov z eurofondov.
Za nové vozidlá podnikatelia zaplatia o 25 % nižšiu daň
Už za minulý, tento, ako aj nasledujúci rok zaplatia o 25 % nižšiu daň z motorových vozidiel podnikatelia, ktorí si obstarali a registrovali nové vozidlo vlani. V štvrtom až šiestom roku zaplatia o 20 % menej. V prípade hybridných vozidiel a vozidiel na plynový a vodíkový pohon si podnikateľ sadzbu zníži navyše ešte o 50 % a v prípade vozidiel, ktorých jediným zdrojom je elektrina, je sadzba dane nulová.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov