Bývanie

BCPB - Oznam
SITA - 17:01
BRATISLAVA 27. mája (SITA) -V súvislosti s výplatou výnosov:- a dátumom splatnosti hypotekárnych záložných listov ISIN: SK4120009184, emitenta Tatra b
Nápad na riešenie bytovej krízy: Novostavby nesmú slúžiť ako investičná príležitosť
Po celom svete sa ceny nehnuteľností dostávajú mimo realitu. Zatiaľ čo mzdy stagnujú, ceny rastú. Výsledkom je globálna kríza bývania.
BCPB - Oznam
SITA - 25. 5. 2016
BRATISLAVA 25. mája (SITA) -Zmena počtu cenných papierov v emisii:Všeobecná úverová banka, a.s., ako emitent emisie hypotekárnych záložných listov ISIN: SK4120011040 oznámila burze, že aktuálny počet upísaných a vydaných dlhopisov bol zvýšený na 805.Úprava opravných koeficientov indexu SAX:Úprava opravných koeficientov indexu SAX:BCPB oznamuje, že v súlade s pravidlami SAX bude upravený opravný koeficient bázického titulu Biotika, a.s. v súvislosti s rozhodnutím valného zhromaždenia spoločnosti o výplate dividend.
Belá nad Cirochou chce postaviť nájomný bytový dom za milión eur
Výstavba domu s osemnástimi nájomnými bytmi v obci Belá nad Cirochou v okrese Snina je plánovaná na osemnásť mesiacov. Zemplínska obec s tritisíc štyristo obyvateľmi chce na výstavbu bytového domu blok C využiť peniaze štátu, a to z úveru a dotácie.
Odchod Británie z EÚ by mohol znížiť ceny domov takmer o pätinu
Prípadné hlasovanie Britov za odchod krajiny z Európskej únie spôsobí "okamžitý ekonomický šok", ktorý by sa mohol odraziť na hodnote nehnuteľností.
Predaj existujúcich domov v USA sa v apríli zvýšil o 1,7 %
TASR - 20. 5. 2016
Predaj existujúcich domov v USA pokračoval po výraznom marcovom oživení v raste aj v apríli. Informovala o tom agentúra RTTNews.
Ľudia nechcú žiť na vidieku, do roku 2030 budú dve tretiny populácie v mestách
- 19. 5. 2016 - Názory čitateľov (9)
Dve tretiny ľudstva budú do roku 2030 žiť v mestách, mestská populácia rozvojových krajín sa zdvojnásobí a plocha miest sa strojnásobí. Vyplýva to z demografickej správy OSN. Za 15 rokov bude v mestách podľa správy sústredených 80 percent globálneho hrubého domáceho produktu.
Česká ekonomika spomalí tento rok rast na 2,2 %
TASR - 16. 5. 2016
Česká ekonomika spomalí rast v tomto roku na 2,2 %. Dôvodom bude najmä pomalý rozjazd investícií financovaných z fondov EÚ.
Konverzia úverov v Poľsku môže ohroziť finančný systém
Upozornil na to Medzinárodný menový fond. Euroskeptická strana Právo a poriadok sa dostala k moci sčasti aj preto, že sľúbila tisíckam Poliakov, že im pomôže s úvermi, ktoré si vzali v švajčiarskych frankoch, keď frank oproti poľskej mene oslaboval. Dlžníkom však stúpli náklady, keďže švajčiarska mena výrazne posilnila.
Zdražovanie bytov v Bratislave by malo podľa odborníkov spomaliť
Lacné hypotekárne úvery spôsobili na trhu s nehnuteľnosťami na bývanie v Bratislave nárast dopytu, ktorý naďalej výrazne prevyšuje ponuku. Riaditeľka realitnej kancelárie BOND Reality Daniela Danihel Rážová upozornila, že ešte vždy rastú ceny predovšetkým jedno- a dvojizbových bytov, aj keď oproti poslednému polroku podstatne nižším tempom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov