Bývanie

V Bánovciach nad Bebravou chce súkromný investor vybudovať bytové domy
TASR - 23. 6. 2016
Výstavbu piatich identických bytových domov a s nimi súvisiacej infraštruktúry plánuje v Bánovciach nad Bebravou súkromný investor.
Predaj starších domov v USA vzrástol v máji najviac za vyše deväť rokov
TASR - 22. 6. 2016
Dopyt po starších domoch v Spojených štátov v máji prudko vzrástol a predaj dosiahol najvyššiu hodnotu za vyše deväť rokov.
Bratislava vlani hospodárila s prebytkom viac ako sedem miliónov eur
TASR - 22. 6. 2016
Hlavné mesto hospodárilo v roku 2015 s prebytkom vo výške zhruba 7,3 milióna eur. Rozdelený je do rezervného fondu, z ktorého môžu byť hradené kapitálové výdavky mesta, fondu rozvoja bývania, fondu statickej dopravy a fondu rozvoja telesnej kultúry. Vyplýva to z návrhu záverečného účtu Bratislavy za minulý rok, ktoré predloží vedenie mesta na júnové rokovanie mestských poslancov. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.
BCPB - Oznam
SITA - 20. 6. 2016
BRATISLAVA 20. júna (SITA) -V súvislosti s výplatou výnosov:- a dátumom splatnosti dlhopisov ISIN: SK4120009242, emitenta J&T Global Finance III s#r#o
Brexit môže byť najdrahším rozvodovým procesom v svetovej histórii
TASR - 20. 6. 2016
Odchod Británie z Európskej únie (EÚ) bude "najdrahším rozvodovým procesom v svetovej histórii". Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu Bloomberg Television americký miliardár Wilbur Ross. Brexit má podľa neho "potenciál rozvíriť globálne trhy" a priznal, že zasiahne aj jeho investície.
Nemci transformujú realitný trh: Rastie dopyt po novom druhu bývania
- 19. 6. 2016 - Názory čitateľov (5)
Nemecká populácia je najstaršia v Európe, po Japonsku druhá na svete. Dnešní seniori ale žijú úplne odlišné životy ako predchádzajúce generácie. Pravdepodobne strávia dlhší čas svojho života na dôchodku a pritom na vlastnú päsť. Nemeckí seniori hľadajú kreatívne, nové spôsoby, ako sa vyhnúť samote, ale zároveň sa vyhnúť umiestneniu v bezútešnom domove dôchodcov.
Počet začatých stavieb domov v USA v máji klesol
SITA - 17. 6. 2016
Minulý mesiac sa počet začatých stavieb domov v krajine znížil o 0,3 % na sezónne upravené ročné tempo 1,16 mil. bytov, počet vydaných stavebných povolení však o stúpol o 0,7 % na ročnú mieru 1,14 milióna.
Verejná správa sa vlani do rozpočtu nevošla
SITA - 15. 6. 2016
Poslanci parlamentu prerokovali návrh štátneho záverečného účtu za minulý rok. Rezort financií takmer polpercentné prekročenie rozpočtovaného deficitu odôvodňuje najmä rozhodnutiami Eurostatu.
Fio banka zlacňuje bývanie
PR článok - 15. 6. 2016
Záujemcovia o vlastné bývanie môžu odteraz získať ešte výhodnejší úver. Fio banka plošne znižuje úrokové sadzby hypoték a minimálna fixná sadzba je po novom 1,48 % p.a. Fio hypotéka je okrem toho bez poplatkov.
České banky posilnili svoju odolnosť
SITA - 14. 6. 2016
Bankový sektor dokáže odolať aj v prípade naplnenia nepriaznivých scenárov, rizikom sú však výrazne uvoľnené štandardy pri poskytovaní hypotekárnych úverov, tvrdí ČNB v aktuálnej správe o finančnej stabilite
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov