Bývanie

Slováci sa pri on-line poistení obávajú zvýšenia ceny
SITA - 12:01
Obavy majú Slováci aj z dodatočných zmien podmienok poistenia, vyplynulo z prieskumu výskumnej spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia.
Slávnostná kolaudácia nájomných bytov v Bratislave
TASR - 26. 11. 2015 - Názory čitateľov (3)
Slávnostná kolaudácia nájomných bytov za účasti štátneho tajomníka ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Františka Palka a generálnej riaditeľky Štátneho fondu rozvoja bývania Dany Pištovej sa uskutoční v pondelok 30.
Poplatok za rozvoj sa nebude uhrádzať za rodinné domy do 150 m2
TASR - 20. 11. 2015
Poplatok za výstavbu v mestách a obciach sa nebude týkať rodinných domov s podlahovou plochou do 150 štvorcových metrov (m2). Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu k zákonu o miestnom poplatku za rozvoj z dielne poslancov Národnej rady (NR) SR Igora Chomu a Richarda Rašiho (obaja Smer-SD). Zákon dnes schválil parlament napriek tomu, že opozícia žiadala jeho dopracovanie.
Primátor má preveriť stanovisko mesta k výstavbe na Kolibe
TASR - 18. 11. 2015
Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal má preveriť záväzné stanovisko hlavného mesta, ktoré k výstavbe bytov na Kolibe dalo ešte predchádzajúce vedenie.
Barclays zaplatí pokutu pre manipuláciu so sadzbou Libor
SITA - 16. 11. 2015
V roku 2011 americkí vyšetrovatelia obvinili 16 bánk zo spojenia sa pri manipulácii Libor. Barclays je prvou, ktorá sa dohodla na urovnaní sporu.
Ako efektívne zabezpečiť teplo domova v zimnej vykurovacej sezóne
TASR - 12. 11. 2015 - Názory čitateľov (2)
Spolu so zimným obdobím je tu aj vykurovacia sezóna. V tejto súvislosti je potrebné pripraviť sa nielen na neustále prechody medzi interiérom a exteriérom, teplom a zimou, ale i na rosenie okien, balkónových dverí a zárubní. Spoločnosť Bauhaus radí, ako sa pred rosením chrániť a ako čo najefektívnejšie zabezpečiť teplo svojho interiéru.
Ak sa zamestnáte mimo bydliska, dostanete nový príspevok na nájom
TASR - 11. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Zavedenie nového príspevku na nájom pre ľudí, ktorí si nájdu prácu mimo bydliska, či rozšírenie možností získať absolventskú prax a dodatočné vzdelanie prostredníctvom rekvalifikačných kurzov - tieto zmeny prinesie novela zákona o službách zamestnanosti, ktorú dnes definitívne schválil parlament. Na rokovanie ju predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR.
Rozpočet ŠFRB na obnovu bytov sa zvýši o 130 miliónov eur
TASR - 11. 11. 2015
Na obnovu bytových domov na Slovensku by sa mali v budúcom roku použiť aj prostriedky z nevyčerpaných eurofondov z končiaceho sa programového obdobia. Vláda dnes bude rokovať o návrhu ministerstva výstavby na zmenu tohtoročného rozpočtu Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) tak, že by z troch operačných programov získal na tento účel 130 miliónov eur.
Prievidza odkúpi od súkromnej firmy tretí bytový dom na sídlisku Necpaly
TASR - 10. 11. 2015
Samospráva Prievidze plánuje zo štátnych finančných zdrojov odkúpiť už tretí bytový dom na Gazdovskej ulici v Necpaloch, ktorý na vlastné náklady stavia súkromný investor.
Eurozóna rokuje o uvoľnení 2 mld. eur pre Grécko
SITA - 9. 11. 2015
Podľa predstaviteľov eurozóny ministri financií na pondelkovom rokovaní pravdepodobne neschvália uvoľnenie ďalšej tranže úverov pre Grécko, pretože stále neexistuje dohoda s Aténami o niekoľkých reformách
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov