Pripravte si hotovosť: Najväčšia banka na Slovensku varuje pred nefunkčnými kartami a bankomatmi!

V súčasnosti sme si zvykli na to, že za takmer všetko môžeme zaplatiť kartou, preto mnohí ľudia so sebou nenosia ani hotovosť. Počas najbližších dní si radšej nejakú pripravte, pretože najväčšia banka na Slovensku upozorňuje na veľkú odstávku služieb.

Slovenská sporiteľňa na svojom webe upozorňuje na technickú odstávku, ktorá bude prebiehať počas víkendu. Dôvodom je vylepšenie bankových služieb, avšak treba počítať s nedostupnosťou väčšiny služieb. „Odporúčame vám, aby ste sa na odstávku pripravili napríklad výberom hotovosti. Naše bankomaty budú nedostupné a debetné aj kreditné karty budú fungovať v obmedzenom režime,“ varuje banka.

Plánovaná odstávka služieb prebehne v noci z piatka na sobotu 13. apríla a taktiež počas sobotného dňa.

Transakcie môžu byť zamietnuté

Ako prvé nebudú fungovať kreditné karty, konkrétne v piatok 12. apríla v neskorých večerných hodinách (23:00 – 23:30). Banka upozorňuje aj na nefunkčnosť debetných kariet v noci z piatka na sobotu, v čase od 0:15 do 1:30. V čase odstávky budú fungovať v obmedzenom režime a niektoré transakcie preto môžu byť zamietnuté.

„Obmedzenie sa môže dotknúť výberov hotovosti z bankomatov iných bánk, platieb kartou v obchodoch a na internete, ako aj platieb mobilom a hodinkami cez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY! a Xiaomi Pay,“ ozrejmila Slovenská sporiteľňa.

Veľké obmedzenie bankomatov a vkladomatov

V noci z piatka na sobotu, v čase od 0:15 do 1:30 budú nedostupné bankomaty pre vklady a výbery kartami Slovenskej sporiteľne aj iných bánk. V tomto čase budete môcť použiť kreditné karty SLSP na výbery hotovosti z bankomatov iných bánk, rovnako na platby kartou v obchodoch aj na internete.

Nosievate so sebou pravidelne hotovosť?

Väčšie obmedzenie čaká vkladomaty. V sobotu 13. apríla nebude dostupné vkladanie peňazí cez vkladomaty v čase od 4:00 do 21:30. V rovnakom čase nebude možné ani vyberať peniaze mobilom.

Obmedzený internet banking aj aplikácia

V piatok 12. apríla (23:00 – 23:30) a v sobotu 13. apríla (0:15 – 1:30) nebude možné spravovať nastavenia debetných a kreditných kariet. To zahŕňa aktiváciu, blokovanie, zmenu limitov a zobrazenie PIN kódu.

Čo sa týka služieb Internetbanking George, mobilná aplikácia George, Sporopay, Business24, Business24 mobilná aplikácia, Databanking, MultiCash, SMS služby a API rozhranie pre tretie strany, tie nebude možné používať v sobotu 13. apríla od 4:00 do 10:00.

V čase od 10:00 do 23:00 bude ich používanie následne obmedzené:

  • zadané platby do iných bánk a zahraničné platby budú v obratoch zobrazené ako spracovávané. Platby nie je potrebné opätovne zadávať, budú zúčtované automaticky po ukončení obmedzení po 23.00,
  • splatenie kreditnej karty bude viditeľné iba na účte, z ktorého sa platba realizovala,
  • nebudú zobrazené aktuálne zostatky na účtoch,
  • nebude možné nastavenie trvalých príkazov a inkás, nastavenie notifikácií, zriaďovanie a zmena produktov a služieb.

Čo ešte nebude dostupné?

  • mToken – podpisovanie – 13. apríl 2024, 4:00 – 10:00
  • Partner Portal – 13. apríl 2024, 4:00 – 21:00
  • Push, SMS a e-mailové notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami – 13. apríl 2024, 4.00 – 10.00
  • Elektronické výpisy (PDF, SEPA XML, MT940) – Elektronické výpisy za 12. apríl 2024 budú doručené s oneskorením.

„Veríme, že odstávka vám nespôsobí komplikácie. Za obmedzené používanie našich služieb sa vopred ospravedlňujeme. Ďakujeme vám za pochopenie,“ dodala Slovenská sporiteľňa.

Viac o téme: bankomaty , banky , odstávka , platba kartou , Slovenská sporiteľňa , SLSP

Súvisiace články

Aktuálne správy