Na východ Slovenska smeruje nový investor: Avizuje vytvorenie 500 nových pracovných miest!

, Redakcia

Východ Slovenska sa môže tešiť na nového investora. Po oznámení viacerých nových investícií v poslednom čase smeruje do Prešova nový investor, ktorý plánuje s výstavbou svojho závodu začať už v budúcom roku.

Kvalifikovaná a jazykovo vybavená pracovná sila, skúsení stavitelia a dobre rozvinutá železničná a cestná infraštruktúra. To sú rozhodujúce dôvody, pre ktoré si spoločnosť DEJONG, samostatná obchodná jednotka v rámci spoločnosti Rheem Global Water, vybrala Prešov ako lokalitu svojej novej výrobnej továrne. 

„Expanzia DEJONGu na Slovensku je súčasťou našej ambicióznej stratégie rastu na európskom trhu,“ povedal výkonný riaditeľ Rheem Europe Arno La Haye.

Spoločnosť plánuje začať s výstavbou v roku 2024, pričom prvé produkty plánuje priniesť na trh v roku 2025. Po dokončení nového výrobného závodu celkovo počíta s vytvorením 500 pracovných miest. 

„Európsky trh s vykurovaním vedie svet v posune smerom k dekarbonizácii,“ povedal prezident spoločnosti Rheem Global Water Rich Bendure. „Naše investície do tejto expanzie rozšíria našu sieť, urýchlia rast a podporia našich zákazníkov v snahe uspokojiť predpokladaný dopyt počas tejto éry energetickej transformácie,“ dodal.

Spoločnosť DEJONG, založená v roku 1859 a so sídlom v holandskom Gorredijku, vyrába zásobníky teplej vody pre viaceré aplikácie, vrátane tepelných čerpadiel, rôznych kotlov a solárnych systémov.  

„Od akvizície DEJONGu spoločnosťou Rheem v roku 2022 sme zdvojnásobili našu výrobnú kapacitu a investovali sme do dlhodobého rastu,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti DEJONG Peter Leenhouts.

„S týmto novým výrobným závodom urobíme obrovský krok vpred. Teraz budeme bližšie k zákazníkom a zabezpečíme udržateľnejšiu prevádzku, pretože znížime našu uhlíkovú stopu a znížime náklady na dopravu,“ avizuje. 

Viac o téme: DEJONG, investície, Prešov, Rheem Global Water, tepelné čerpadlá

Súvisiace články

Aktuálne správy