Nemecké úrady zablokovali loď s nákladom z Ruska, ktorý podlieha sankciám

Nemecké úrady v baltskom prístavnom meste Rostock zablokovali loď s nákladom brezovej preglejky z Ruska, ktorá podlieha sankciám. Informovala o tom v stredu verejnoprávna regionálna stanica NDR. Podľa informácií denníka Ostsee Zeitung je na palube tiež mierne obohatený urán. Zásielka, ktorú dopravovalo kanadské lodiarstvo na plavidle registrovanom na Marshallových ostrovoch, smerovala do Spojených štátov.

Loď Atlantic Navigator II uviazla v Rostocku už pred mesiacom kvôli chybe pohonu. Pri kontrole dokumentov sa ukázalo, že na palube je náklad podliehajúci sankciám Európskej únie.

Problémom je podľa NDR spomínaná brezová preglejka, ktorá je naložená v 251 kontajneroch. Prípadom sa zaoberá colná správa a prokuratúra. Zatiaľ nie je presne jasné, čo sa so zadržaným nákladom stane.

Stanica NDR poznamenala, že aj napriek sankciám európske krajiny a tiež USA s Ruskom obchodujú. Spomínaný urán z Ruska potrebujú napríklad jadrové elektrárne vo Francúzsku a tiež Spojené štáty naďalej z Ruska urán dostávajú.

Viac o téme: drevo , lodná doprava , nákladná doprava , Nemecko , Rusko , sankcie , urán

Súvisiace články

Aktuálne správy