Bombové hrozby vo vlakoch na Slovensku: Pod Tatrami prerušili železničnú dopravu, v Kysaku evakuovali vlak

Železničná doprava cez stanicu Štrba v okrese Poprad je aktuálne prerušená. Železničná spoločnosť Slovensko na svojom webovom sídle informovala, že dôvodom je nahlásenie nástražného výbušného systému. Rovnako v pondelok museli z rovnakého dôvodu evakuovať vlak na stanici v Kysaku smerujúci z Prahy do Humenného. Dopravu cez Štrbu obnovili krátko popoludní.

Hovorkyňa Železníc SR Ria Feik Achbergerová TASR potvrdila, že nástražný výbušný systém nahlásili vo vlaku spoločnosti RegioJet približne o 9.30 h. „Môžem potvrdiť, že na mieste sú policajné zložky, ktoré situáciu preverujú,“ uviedla. Nástražný výbušný systém mali podľa nej krátko po 8.30 h nahlásiť aj vo vlaku spoločnosti České dráhy v Kysaku.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová doplnila, že prípad rieši česká polícia, pretože tam bolo prijaté oznámenie. „Naša polícia vykonáva všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a pyrotechnickú prehliadku,“ uviedla.

Železničnú dopravu cez stanicu Štrba v okrese Poprad obnovili krátko popoludní. Viaceré vlaky však aktuálne hlásia meškanie, niektoré od 40 do 128 minút. Informuje o tom Železničná spoločnosť Slovensko na svojom webe.

Ďalšiu nahlásenú bombu riešili v Kysaku

V pondelok to však nebol jediný prípad, ktorý museli železničiari v súvislosti s bombovými hrozbami riešiť. Na stanici v Kysaku totiž museli tiež z rovnakého dôvodu evakuovať vlak Českých dráh smerujúci z Prahy do Humenného. „Bomba vo vlaku bola nahlásená o 8.17 h,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Železníc SR Ria Feik Achbergerová.

Vlak v stanici Kysak odstavili. „Vlak bol zrušený. Cestujúca verejnosť bola evakuovaná a následne prestúpila do ďalšieho vlaku,“ povedala hovorkyňa. Železničná doprava cez Kysak nie je prerušená, vlaky jazdia tri koľaje od miesta odstavenia evakuovaného vlaku. Ten prehľadávala polícia za pomoci služobného psa. Ešte predpoludním boli na mieste prítomné zložky Policajného zboru.

Viac o téme: prerušenie dopravy , RegioJet , vlaková doprava , vlaky , Železnice Slovenskej republiky ŽSR

Súvisiace články

Aktuálne správy