Volkswagen ukončil rokovania s Renaultom o spoločnom vývoji lacného elektromobilu

Nemecká automobilka Volkswagen ukončila rozhovory s francúzskym konkurentom Renault o spoločnom vývoji lacnej elektrickej verzie modelu Renault Twingo. Informovala o tom v piatok agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na zdroje oboznámené so situáciou. Dodala, že koniec rozhovorov znamená komplikáciu v snahe týchto automobiliek čeliť konkurencii zo strany čínskych výrobcov elektromobilov.

Automobilky Volkswagen a Renault podľa jedného zo zdrojov po niekoľkých mesiacoch rozhovorov nedokázali dospieť k dohode. Ďalší zdroj uviedol, že dohoda už bola veľmi blízko, ale Volkswagen rokovania ukončil a rozhodol sa vyvinúť vlastný lacný elektromobil. Hovorca Volkswagenu sa k rozhovorom odmietol vyjadriť. Uviedol však, že Volkswagen stále skúma svoje možnosti v oblasti lacných elektromobilov.

Zdroje z Volkswagenu podľa Reuters uviedli, že rozhodnutie podniku ohľadom plánu vyrábať lacný elektromobil sa očakáva v najbližších týždňoch. Šéf značky VW Thomas Schäfer už skôr oznámil, že mieni uviesť lacný elektromobil na trh do roku 2027.

Renault bude podľa jedného zo zdrojov pokračovať vo vývoji lacnej elektrickej verzie modelu Twingo bez Volkswagenu, ale zostáva otvorený spolupráci s inými partnermi, napríklad z jeho aliancie s japonskými automobilkami Nissan a Mitsubishi.

Na európsky trh teraz prenikajú čínski výrobcovia elektromobilov

Na európsky trh teraz vďaka svojim lacným modelom prenikajú čínski výrobcovia elektromobilov, čo tlačí európske automobily k znižovaniu nákladov a urýchľovaniu vývoja nových modelov.

Európska komisia (EK) vlani začala vyšetrovať subvencovanie výroby elektromobilov v Číne, čo by mohlo viesť k zavedeniu dodatočných ciel na dovoz týchto vozidiel do Európskej únie. Spojené štáty tento týždeň oznámili, že zvýšia clá na dovoz elektromobilov z Číny z 25 na 100 percent.

Viac o téme: automobilky , Čína , clá , Mitsubishi , Nissan , Renault , Volkswagen , výroba áut

Súvisiace články

Aktuálne správy