Airbus plánuje kvôli reorganizácii zrušiť 750 miest v obrannej divízii

Európsky výrobca leteckej techniky Airbus plánuje v rámci novooznámenej reorganizácie obranej a vesmírnej divízie zrušiť 750 pracovných miest, čo zodpovedá zhruba dvom percentám pracovnej sily divízie. S odvolaním sa na zdroj z odborov to dnes uviedla agentúra Reuters. Neočakáva sa však, že by firma pristúpila k nútenému prepúšťaniu. Zníženie počtu chce dosiahnuť prostredníctvom prirodzeného úbytku zamestnancov a obmedzením náboru v nasledujúcich dvoch rokoch.

Hovorca Airbusu v reakcii na otázku agentúry Reuters plánované zníženie počtu pracovných miest potvrdil. Dodal ale, že podnikanie firmy rastie, takže celkovo sa počet zamestnancov nezníži.

Divízia mala na konci minulého roka 34 330 zamestnancov, Airbus oznámil reorganizáciu v stredu. Divízia predtým vykázala za tretí štvrťrok stratu pre mimoriadne náklady 300 miliónov eur na bližšie nešpecifikovaný vývoj satelitov.

Reorganizácia nazývaná ATOM

Cieľom reorganizácie nazývanej ATOM je znížiť množstvo samostatných programov a počet vrstiev v štruktúre organizácie. Hovorca dodal, že reorganizácia sa týka viac bodov ako len úspor a že bude zahŕňať aj objasnenie zodpovednosti. Zjednodušená štruktúra divízie by sa mala zaviesť začiatkom budúceho roka.

Divízia sa okrem iného potýka s obmedzením objednávok transportného lietadla A400M z Francúzska a Španielska, ambicióznymi novinkami, ako je Eurodrone, a s meškaním a prekročením nákladov na nosnú raketu Ariane 6, upozornila agentúra Reuters.

Viac o téme: Airbus , firma , strata , zamestnanie

Súvisiace články

Aktuálne správy