V rámci komplexu Rezidencia Hron začali stavať ďalších 83 bytov

Pridajte názor  Zdroj: TASR

2. 8. 2022 - Vo Zvolene sa začala tretia etapa výstavby bytových domov, ktoré sú súčasťou projektu Rezidencia Hron.

Vo Zvolene sa začala tretia etapa výstavby bytových domov, ktoré sú súčasťou projektu Rezidencia Hron. Investor tam postaví ďalších 83 jedno až štvorizbových bytov, čím ich počet dosiahne celkové číslo 256.

"Máme platné stavebné povolenie na štyri etapy projektu, tretia je ale poslednou, keďže v nej spájame dve finálne etapy, ktoré plánujeme dokončiť koncom roka 2023," informuje investorská spoločnosť Arkon.

Ako ďalej uvádza, prvé nadzemné podlažia domov vo výstavbe bude tvoriť polyfunkčný parter, funkčnou náplňou druhého až piateho nadzemného podlažia bude bývanie. Podzemných parkovacích miest bude spolu 83, priľahlé vonkajšie priestory poskytnú ďalších 71 parkovacích miest. Projekt sa realizuje v náklade 15 miliónov eur.

Spoločnosť Arkon už vo Zvolene postavila komplex Emporia s 50 bytmi. V Lučenci stála za stavbou Galérie Lučenec a v Košiciach zrekonštruovala obchodný dom (OD) Prior na OD Urban. Aktuálne sa venuje aj národnej kultúrnej pamiatke, bývalému Poštovému a telegrafnému úradu v Košiciach, ktorý plánuje renovovať a priniesť mu nové funkcie.

Zvolen patrí k mestám, kde sa v uplynulých dvoch desaťročiach aj napriek krízam intenzívne stavalo. Súkromní investori tam postavili viac ako 500 bytov. Ďalších asi 600 nájomných bytov, z ktorých podstatná časť sa postavila po roku 2000 prevažne prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, má v správe mesto Zvolen. Stoja napríklad na sídlisku Zlatý potok, v lokalite Balkán a tiež na Rákoši. Ďalšie desiatky bytov vznikli rekonštrukciou starších objektov.