Agentúra Moody’s varuje, že akciový trh v USA čaká výrazná korekcia

Diskusia 1  Zdroj: TASR

21. 6. 2021 - Hlavný ekonóm agentúry Moody’s Analytics Mark Zandi varuje investorov, aby sa pripravili na výraznú korekciu.

Hlavný ekonóm agentúry Moody’s Analytics Mark Zandi varuje investorov, aby sa pripravili na výraznú korekciu.

Podľa neho prísnejšia politika americkej centrálnej banky (Fed) spustí pokles akciového trhu v USA o 10 % až 20 %. Na rozdiel od oslabení z nedávnych rokov Zandi nepočíta s rýchlym zotavením po korekcii, keďže valuácie na trhu sú vysoké. Odhaduje, že bude trvať 1 rok, kým trh zmaže straty.

"Rastú negatívne faktory pre akciový trh," povedal Zandi v rozhovore pre CNBC. "Fed musí preradiť rýchlosť, keďže ekonomika je taká silná." Zandi dokonca tvrdí, že korekcia sa môžno už spustila, keďže investori začínajú byť vystrašení.

Kľúčový index Dow Jones Industrial Average minulý týždeň stratil 3,45 % a zaznamenal najprudší pokles od októbra 2020. Širší index S&P 500 má za sebou najhorší týždeň od konca februára. Oslabil sa aj technologický Nasdaq Composite, ktorý sa však nachádza len 1,28 % pod svojím rekordným maximom.

Zandi aj napriek svojmu varovaniu týkajúcemu sa akciového trhu verí, že ekonomika USA sa vyhne recesii, keďže jej fundamenty sú silné.