Mesto plánuje vybudovať nájomný bytový dom na Plavisku

Diskusia 1  Zdroj:

18. 10. 2020 - Ružomberská radnica plánuje postaviť nový nájomný bytový dom v lokalite Plavisko. Výstavbou by malo vzniknúť 39 nájomných bytov, z toho 16 garsónok, 15 dvojizbových a osem trojizbových bytov.

Ružomberská radnica plánuje postaviť nový nájomný bytový dom v lokalite Plavisko. Výstavbou by malo vzniknúť 39 nájomných bytov, z toho 16 garsónok, 15 dvojizbových a osem trojizbových bytov. Mesto Ružomberok o tom informuje na sociálnej sieti.

Financie na vybudovanie domu budú pochádzať z úveru Štátneho fondu rozvoja bývania a z dotácie z Ministerstva dopravy a výstavby SR. "Bytový dom vznikne v areáli, ktorý získalo mesto od Technických služieb v roku 2019. Areál má približne 7700 metrov štvorcových a nachádza sa v blízkosti viacerých obchodov, vedľa haly T18, kúsok od zimného štadióna a v dosahu pešou chôdzou sú dve veľké školy," konkretizovala mestská samospráva.

Zároveň pri bytovom dome vznikne 46 parkovacích miest, polovica z nich v podzemí. V areáli by mali postupne vzniknúť celkom štyri nájomné bytové domy.