Dodávateľ automobiliek Mahle plánuje zrušiť 7600 pracovných miest

Diskusia 3  Zdroj:

16. 9. 2020 - Nemecký dodávateľ pre automobilový priemysel Mahle plánuje znížiť počet svojich zamestnancov o 7600, pretože urýchľuje reštrukturalizáciu v reakcii na prepad automobilového priemyslu spôsobený pandémiou ochorenia COVID-19.

Nemecký dodávateľ pre automobilový priemysel Mahle plánuje znížiť počet svojich zamestnancov o 7600, pretože urýchľuje reštrukturalizáciu v reakcii na prepad automobilového priemyslu spôsobený pandémiou ochorenia COVID-19.

„Momentálne čelíme kríze, s akou sme sa nikdy predtým nestretli,“ uviedol v stredu Jörg Stratmann, predseda predstavenstva súkromnej spoločnosti Mahle. Dodal, že automobilovému trhu potrvá niekoľko rokov, kým sa vráti na predkrízové úrovne.

Vedenie firmy chce začať rokovania so zástupcami zamestnancov o 7600 „prebytočných“ pozíciách, ktoré odhalila revízia globálnych prevádzok. Z tohto počtu je asi 3700 pracovných miest v Európe, z toho zhruba 2000 v Nemecku.

Spoločnosť Mahle vlani zaznamenala tržby vo výške 12 miliárd eur a zamestnáva 77.000 ľudí vo viac ako 30 krajinách sveta.