Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila štvrtý mesiac po sebe

Pridajte názor  Zdroj:

10. 8. 2020 - Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila štvrtý mesiac po sebe. Príslušný index však zostáva nízko, čo signalizuje, že ekonomika zasiahnutá koronakrízou je aj v 3.

Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila štvrtý mesiac po sebe. Príslušný index však zostáva nízko, čo signalizuje, že ekonomika zasiahnutá koronakrízou je aj v 3. kvartáli zrejme ešte stále v recesii.

Index dôvery investorov v ekonomiku eurozóny inštitútu Sentix v auguste stúpol na -13,4 bodu z -18,2 bodu v júli. Index sa dostal najvyššie od februára, teda od času spred koronarízy. Ekonómovia počítali s nárastom indexu len na -15,1 bodu.

Index hodnotenia aktuálnej situácie si polepšil na -41,3 bodu z -49,5 bodu a dostal sa najvyššie od marca. Index očakávaní takmer stagnoval, keď klesol na 19,3 bodu z 19,5 bodu.

Podľa šéfa inštitútu Sentix Patricka Hussyho vývoj indexu ukazuje, že zotavovanie ekonomiky je len pomalé. Upozornil tiež na to, že podľa ekonomických indikátorov druhá vlna epidémie nového koronavírusu zatiaľ nevyvolala reflex strachu.