Intel rokuje o kúpe izraelskej mobilnej dopravnej aplikácie Moovit

Pridajte názor  Zdroj:

3. 5. 2020 - Americký výrobca mikroprocesorov Intel rokuje o kúpe izraelského vývojára dopravných aplikácií Moovit za 1 miliardu USD (919,46 milióna eur).

Americký výrobca mikroprocesorov Intel rokuje o kúpe izraelského vývojára dopravných aplikácií Moovit za 1 miliardu USD (919,46 milióna eur). Moovit podľa finančného portálu Calcalist získal od investorov vrátane Intelu, BMW iVentures a Sequoia Capital sumu 133 miliónov USD.

Predstavitelia Intelu a Moovitu sa pre agentúru Reuters odmietli k správe vyjadriť. Calcalist uviedol, že podľa zdrojov, ktoré požadovali anonymitu, je dohoda tesne pred podpisom.

Bezplatná navigačná aplikácia Moovit poskytuje tranzitné informácie pre viac než 750 miliónov používateľov v stovke krajín. Minulý mesiac firma spustila núdzovú službu, ktorú v dôsledku pandémie nového koronavírusu vytvorila pre transportné úrady a podniky. Technológia umožňuje prevádzkovať službu podľa dopytu na prepravu nevyhnutných pracovníkov bezpečne do práce. Medzičasom ju v množstve miest využívajú veľké korporácie.

Intel už investoval v Izraeli, kde v roku 2017 za 15,3 miliardy USD kúpil poskytovateľa technológií pre autonómne vozidlá Mobileye. Vlani v decembri za dve miliardy dolárov kúpil aj firmu pracujúcu v oblasti umelej inteligencie Habana Labs.