Šéf McDonalds S. Easterbrook končí vo funkcii pre vzťah na pracovisku

Pridajte názor  Zdroj:

4. 11. 2019 - Americká sieť rýchleho občerstvenia McDonalds prepustila svojho šéfa, ktorý spoločnosť viedol štyri roky.

Americká sieť rýchleho občerstvenia McDonalds prepustila svojho šéfa, ktorý spoločnosť viedol štyri roky. Osudným sa mu stal vzťah na pracovisku. Podľa správnej rady tým porušil politiku firmy.
Správna rada McDonalds uviedla, že generálny riaditeľ Steve Easterbrook (52), ktorý stál na čele spoločnosti od roku 2015, "preukázal zlý úsudok". Okrem odchodu z pozície generálneho riaditeľa Easterbrook uvoľnil aj miesto v správnej rade.
Easterbrook aféru priznal a uviedol, že "to bola chyba". Dodal, že vzhľadom na hodnoty spoločnosti súhlasí s rozhodnutím správnej rady o odchode z firmy.
Easterbrookov odchod patrí k najvýznamnejším zmenám vo vedení amerických firiem za posledné roky v dôsledku "neadekvátneho správania". Správanie sa šéfov a ich postoj k zamestnancom sa začali dôslednejšie sledovať po nástupe hnutia #MeToo na sociálnych sieťach, ktoré poukazovalo na sexuálne obťažovanie na pracovisku. V júni 2018 rezignoval na svoj post šéf Intelu Brian Krzanich po tom, ako firma oznámila, že mal vzťah na pracovisku, čím porušil firemnú politiku.
Easterbrooka na poste generálneho riaditeľa nahradí s okamžitou platnosťou Chris Kempczinski (51), ktorý doteraz zastával funkciu prezidenta divízie McDonald’s USA. Zároveň po Easterbrookovi zaujme aj miesto v správnej rade spoločnosti.