Protimonopolný úrad začal správne konanie v oblasti online služieb na zľavových portáloch 

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR začal správne konanie v súvislosti s poskytovaním online sprostredkovateľských služieb na zľavových portáloch. PMÚ o tom vo štvrtok informoval na svojej webovej stránke.

Úrad v rámci prešetrovania získal informácie, na základe ktorých má podozrenie voči podnikateľovi, ktorý pôsobí v oblasti poskytovania online sprostredkovateľských služieb na zľavových portáloch. PMÚ podnikateľa upodozrieva, že minimálne od roku 2018 až do súčasnosti obmedzoval možnosti podnikateľských subjektov propagovať a predávať svoje produkty a služby na ním prevádzkovanom zľavovom portáli a súbežne na konkurenčných portáloch.

Zároveň má PMÚ pochybnosti, že podnikateľ obmedzoval propagáciu a predaj produktov a služieb podnikateľských subjektov na iných online portáloch za rovnakú alebo nižšiu cenu, ako je produkt alebo služba propagovaná a predávaná na ním prevádzkovanom zľavovom portáli. „Začatie správneho konania neznamená, že účastník konania porušil súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí vo veci samej,“ uviedol PMÚ na svojej webovej stránke.

Viac o téme: podnikanie , Protimonopolný úrad SR PMÚ , služby

Súvisiace články

Aktuálne správy