Nemecký minister hospodárstva chce uľaviť malým a stredným podnikom

Pridajte názor  Zdroj:

24. 8. 2019 - Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier vyčíta koaličným sociálnym demokratom blokovanie dôležitých opatrení pri znižovaní byrokracie.

Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier vyčíta koaličným sociálnym demokratom blokovanie dôležitých opatrení pri znižovaní byrokracie. Ako povedal pre časopis Der Spiegel, v posledných mesiacoch predložil celý rad návrhov.

"Blokuje ich len náš koaličný partner. Ak by sme v tomto smere postupovali odvážne a postarali sa o zníženie záťaže, mohol by rast v Nemecku dosahovať o polovicu percenta viac než dnes," uviedol.

Na tému ochladenia konjunktúry v Nemecku povedal: "V súčasnosti zažívame prestávku v raste, nejde však o recesiu. A od prepadu ako v roku 2009, keď hospodárstvo kleslo o 5 %, sme ešte na míle ďaleko." Podľa jeho slov umením štátu je zabrániť recesii prostredníctvom zníženia zaťaženia obyvateľov a stredných podnikov a rozsiahleho odbúrania byrokracie.

Altmaier opakovane požaduje daňové úľavy pre firmy a už budúci týždeň by mal predložiť stratégiu pre stredné podniky. Sektorové združenia ho doteraz kritizovali, že robí príliš málo pre malé a stredné firmy. Koalícia sa pritom už v polovici mája dohodla na znížení zaťaženia pre malé a stredné podniky v objeme jednej miliardy eur.