Slovensko je v kurze, ľudia vo väčšej miere trávia dovolenky doma

Pridajte názor  Zdroj:

5. 6. 2019 - Letná sezóna sa blíži a doterajší záujem Slovákov o aquaparky, atrakcie, kúpele, adrenalín či poznávacie a rodinné pobyty výrazne rastie.

Letná sezóna sa blíži a doterajší záujem Slovákov o aquaparky, atrakcie, kúpele, adrenalín či poznávacie a rodinné pobyty výrazne rastie. Spotrebiteľské správanie naviac výrazne ovplyvnil rekreačný príspevok, aj zásluhou ktorého stúpol predaj domácich pobytov v máji medziročne o 18 percent. Hlavný nápor sa očakáva v júni, no letný predaj začal v tomto roku skôr ako obvykle.

"Vďaka rekreačnému príspevku evidujeme väčší záujem o pobyty na Slovensku a hotely sa plnia. Naozajstný nápor však očakávame až v júni. Zároveň však očakávame aj väčší nárast predaja zahraničia, ktorý ešte zatiaľ vo veľkom nenastal s výnimkou Chorvátska. Dôvodom je to, že domáce kapacity sa rýchlo napĺňajú, ceny sú vyššie a preto niektorí neskorší kupujúci nakoniec skončia pri dovolenke v zahraničí," hovorí Martin Rakovský, generálny riaditeľ ZľavaDňa.

Trendom tohto roku je podľa neho lepšia a skoršia informovanosť ľudí o pobytoch a voľných termínoch. Síce stále neprišiel hlavný nápor nákupov, ale vďaka príspevkom sa ľudia informujú skôr.