Britský súd odobril výstavbu tretej dráhy na letisku Heathrow

Pridajte názor  Zdroj:

2. 5. 2019 - Podľa vlády má investícia za 14 mld. GBP britskej ekonomike v najbližších 60 rokoch pridať až 74 mld. libier, plán pre súdom napadol starosta Sadiq Khan a environmentálne organizácie.

Najvyšší súd vo Veľkej Británii zamietol sťažnosť proti výstavbe tretej pristávacej dráhy dráhy na londýnskom letisku Heathrow. Ako informuje vo štvrtok spravodajský portál bbc.com, sudcovia odmietli argumenty kritikov, podľa ktorých dráha fakticky vytvorí „nové letisko“, čo bude mať vážne dopady na životy obyvateľov Londýna. Vládny plán napadol starosta Londýna Sadiq Khan, zástupcovia miestnych obyvateľov a environmentálne organizácie.

Plán výstavby tretej pristávacej dráhy dráhy na letisku Heathrow schválil britsky parlament vlani v júni. Hlasovaniu predchádzala verejná diskusia iniciovaná ministerstvom dopravy. Vláda argumentovala, že projekt za zhruba 14 mld. GBP umožní dodatočných 260 tis. letov ročne a britskej ekonomike v najbližších 60 rokoch pridá 74 mld. libier (GBP).

Londýnske letisko Heathrow je už v súčasnosti jedným z najrušnejších na svete. Otázka, či sa má rozšíriť, je preto dlhodobo zdrojom sporov.