UNLP v Košiciach začala s rekonštrukciou výťahov

Pridajte názor  Zdroj:

19. 4. 2019 - Dokopy 13 výťahov v oboch svojich areáloch plánuje v tomto roku opraviť alebo úplne vymeniť Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach.

Dokopy 13 výťahov v oboch svojich areáloch plánuje v tomto roku opraviť alebo úplne vymeniť Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková.

Ako prvý bol vymenený jeden z výťahov v pavilóne na Rastislavovej ulici, v ktorom sa nachádzajú dve lôžkové pracoviská - neurologické oddelenie a klinika pracovného lekárstva. Výťah s drevenou kabínou a drevenými dverami s nosnosťou 500 kilogramov, ktorý bol vyrobený v roku 1968, bol vymenený za nový s nosnosťou 1600 kilogramov a s prepravnou kapacitou 20 osôb. Podľa nemocnice sa tým zlepší komfort a zároveň sa zvýši rýchlosť prepravy.

„Dodávka, výmena a uvedenie výťahu do prevádzky sa uskutočnili v spolupráci s oddeleniami plynule a bez podstatných problémov. Celková cena predmetu zákazky na výmenu tohto výťahu predstavovala sumu 65.950 eur bez DPH,“ uviedol Milan Kozub z odboru technických a prevádzkových činností UNLP s tým, že k realizácii došlo v mesiacoch február až apríl.

Tento rok UNLP Košice plánuje zrealizovať aj dodávku a výmenu piatich výťahov na pracovisku Rastislavova 43. V takzvanej novej nemocnici na Triede SNP pôjde v centrálnom monobloku o štyri výškové výťahy, v poliklinike sa bude výmena týkať troch výťahov.