Humenská samospráva pokračuje vo výstavbe nových parkovacích miest

Pridajte názor  Zdroj: TASR

11. 10. 2017 - Humenská samospráva pokračuje aj v jesennom období vo výstavbe nových parkovacích miest. Tie tentoraz pribudnú na uliciach Osloboditeľov a Majakovského.

Humenská samospráva pokračuje aj v jesennom období vo výstavbe nových parkovacích miest. Tie tentoraz pribudnú na uliciach Osloboditeľov a Majakovského. Doposiaľ tam zrealizovali stavebné práce za približne 21.000 eur.

Stavbu realizuje humenská firma ES.EN.PE, s.r.o., ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. "V rámci stavebných prác bola upravená plocha vedľa radových garáží na ulici Osloboditeľov za bytovým domom č. 20 a v blízkosti parčíka. Rekonštrukcia plôch na príležitostné státie áut, napr. pre návštevníkov cintorína, sa na Majakovského ulici zrealizovala použitím betónových zatrávňovacích panelov vysypaných štrkom, ku ktorým pribudli aj obrubníky. Samozrejmosťou je bezbariérové prepojenie cestnej komunikácie s chodníkmi," informovala TASR Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice. Podľa jej ďalších slov tam počítajú aj s úpravou terénu.

Priamo na Majakovského ulici nad cintorínom sa vytvorilo spolu osem parkovacích miest, ďalších 19 ich pribudlo na Osloboditeľov 20 a pri parčíku. "V budúcnosti sa ešte uvažuje nad komplexným riešením medzigarážového priestoru vrátane vjazdu z miestnej komunikácie za bytovým domom na ulici Osloboditeľov 22, vedľa ktorého sa upravovali plochy teraz," doplnila.

"Na Lesnej ulici, ktorá križuje ulicu Osloboditeľov smerom ku gréckokatolíckemu chrámu, sme do rekonštrukčných prác na parkovisku zahrnuli aj opravu poškodeného chodníka. Okrem toho máme v pláne aj kompletnú revitalizáciu blízkeho parčíka," uviedla v tejto súvislosti primátorka mesta Jana Vaľová.

Mesto ešte v lete tohto roku začalo s výstavbou parkovacích plôch na Mierovej ulici. Tieto stavebné práce sa podľa Dochánovej blížia ku koncu. Obyvatelia tam budú mať k dispozícii celkovo 127 parkovacích miest. Investícia do tejto obnovy predstavuje 125.000 eur.