Toyota má v úmysle vyrábať novú verziu Auris v Británii

Pridajte názor  Zdroj: TASR

6. 10. 2017 - Japonská automobilka Toyota má v úmysle vyrábať ďalšiu verziu svojho modelu Auris vo svojom britskom závode za predpokladu, že vláda v Londýne zabezpečí prechodné obdobie po brexite.

Japonská automobilka Toyota má v úmysle vyrábať ďalšiu verziu svojho modelu Auris vo svojom britskom závode za predpokladu, že vláda v Londýne zabezpečí prechodné obdobie po brexite. Uviedli to dva zdroje oboznámené s touto záležitosťou.

Podľa zdrojov rozhodnutie má padnúť do konca roka. Nový Auris by udržal výrobu v jednom z najväčších britských automobilových závodov, zabezpečil tisíce pracovných miest a poskytol vítanú podporu premiérke Therese Mayovej.

Toyota vyrába súčasnú generáciu hatchbackov Auris v závode v meste Burnaston v strednom Anglicku a plánuje ju ukončiť približne do roku 2021. Ale firmy robia modelové rozhodnutia až tri roky vopred, aby mali čas uzavrieť kontrakty na dodávky komponentov.

Predstavenstvo spoločnosti Toyota sa do konca roka rozhodne, kde sa bude nový Auris vyrábať, povedali zdroje. Automobilka odmietla komentovať tieto správy.