Sociálna poisťovňa vyplatila ku koncu augusta na účet v banke vyše 949 tisíc dôchodkov

Diskusia 1  Zdroj: SITA

15. 9. 2017 - Za január až august tohto roka sa oproti minulému roku zvýšil počet dôchodkov vyplácaných na účty v bankách o 8 488.

Trend záujmu dôchodcov o vyplácanie ich dôchodkov na účty v bankách stále dlhodobo rastie. Súčasne s tým klesá počet tých, ktorí si dôchodky nechávajú vyplácať v hotovosti prostredníctvom pošty. Ku koncu augusta tohto roka Sociálna poisťovňa vyplatila na bankové účty 949 127 dôchodkov a v hotovosti celkom 409 708 dôchodkov. Za január až august tohto roka sa tak oproti minulému roku zvýšil počet dôchodkov vyplácaných na účty v bankách o 8 488. Počet vyplácaných dôchodkov prostredníctvom pošty, naopak, klesol o 953. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

V auguste tohto roka zaregistrovala Sociálna poisťovňa celkom 4 206 žiadostí o zasielanie dôchodkov na účet v banke. "Vysoký záujem o tento typ vyplácania dôchodku je rozhodujúci najmä z dôvodu bezpečnosti - dôchodok na bankovom účte je bezpečne uložený a vklady sú chránené štátom. Okrem toho dôchodca nemusí čakať na poštového doručovateľa," uviedol Višváder.