Hráči na nelegálnych hazardných portáloch môžu prísť o peniaze, upozorňuje MF

Pridajte názor  Zdroj: SITA

10. 8. 2017 - Štát má od začiatku júla tohto roku možnosť zablokovať internetové stránky, ktoré ponúkajú na našom území nelegálny hazard. Ich zoznam zverejňuje finančná správa.

Hráči hazardných hier na nelegálnych internetových portáloch môžu prísť o svoje peniaze. Upozorňuje na to ministerstvo financií (MF) v nadväznosti na to, že od začiatku júla má štát právo zablokovať internetové stránky, ktoré ponúkajú nelegálny hazard. Ide o stránky, ktoré nemajú na Slovensku platnú licenciu a neplatia dane. Vo väčšine prípadov sú to zahraničné stránky, resp. spoločnosti, ktoré fungujú z daňových rajov.

Ak podľa ministerstva budú takéto stránky zablokované, štát nebude vedieť ich používateľom pomôcť a môžu tak prísť o svoje peniaze. Zoznam nelegálnych stránok zverejňuje od polovice júla tohto roku finančná správa. Tieto zmeny vyplývajú z novely zákona o hazardných hrách, ktorú parlament schválil minulý rok.

„Tieto nelegálne spoločnosti na Slovensku nemajú platnú licenciu a vyhýbajú sa plateniu daní. Okrem ignorovania týchto pravidiel navyše nechránia pred hazardnými hrami mladistvých a ohrozené skupiny ľudí, pričom štát nemá možnosti zabezpečiť ochranu spotrebiteľov, vrátane ich práv,“ uviedol štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc.

Finančná správa od začiatku kontrolovania nelegálneho hazardu na internete v júli tohto roka identifikovala 23 nelegálnych spoločností poskytujúcich online hazardné hry. Oslovené subjekty majú vždy desať dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Momentálne táto lehota plynie siedmim spoločnostiam.

Ak vyzvané subjekty nelegálnu činnosť neukončia, dostanú sa na zoznam zakázaných webových sídiel. Tri spoločnosti prevádzkujúce webové stránky ponúkajúce nelegálny hazard svoju činnosť ukončili. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 tisíc eur.