Deutsche Bank si vytvorí rezervu až 1,3 miliardy eur pre spor okolo akvizície

Najväčšia nemecká banková spoločnosť Deutsche Bank si vytvorí rezervu až 1,3 miliardy eur (zhruba 40 miliárd korún) na krytie nákladov súvisiacich s dlhotrvajúcim právnym sporom ohľadom prevzatia konkurenta Postbank. Banka dnes upozornila, že tento krok bude mať vplyv na jej výsledky za štvrtý štvrťrok aj za celý tento rok.

Niektorí bývalí akcionári Postbank tvrdia, že Deutche Bank mala za prevzatie podniku v roku 2010 zaplatiť vyššiu cenu. Žalobou podanou týmito akcionármi sa nemecká justícia zaoberá od roku 2011. V piatok tvrdenia akcionárov podľa tlačovej správy spoločnosti Deutsche Bank posudzoval súd v Kolíne nad Rýnom.

„Pri tomto vypočutí súd naznačil, že v neskoršom rozhodnutí môže dospieť k záveru, že niektoré časti týchto tvrdení sú opodstatnené,“ uviedla Deutche Bank. Dodala, že s takýmto hodnotením naďalej nesúhlasí, ale rozhodla sa vytvoriť si rezervu na krytie prípadných nákladov.

Táto suma je stropom pre plánovanú rezervu,

Deutche Bank odhadla, že celkové nároky bývalých akcionárov firmy Postbank vrátane úrokov by mohli predstavovať zhruba 1,3 miliardy eur. Hovorca podniku podľa agentúry Reuters uviedol, že táto suma je stropom pre plánovanú rezervu, o ktorej presnej výške ešte nebolo rozhodnuté.

Nemecko, nemecká vlajka
Ilustračné foto Zdroj: pexels.com/Ingo Joseph

Deutsche Bank tento týždeň oznámila, že v prvom štvrťroku zvýšila čistý zisk o osem percent na 1,3 miliardy eur. Vykázala tak najvyšší štvrťročný zisk za viac ako desať rokov. Pod rast zisku sa podpísali najmä dobré výsledky divízie investičného bankovníctva.

Viac o téme: akvizícia , banka , Deutche Bank , Nemecko , rezerva , spor

Súvisiace články

Aktuálne správy