Do súťaže Technology Fast 50 sa prihlásilo 20 slovenských spoločností

Pridajte názor  Zdroj: TASR

3. 8. 2017 - Do aktuálneho 18. ročníka rebríčka Technology Fast 50 poradenskej spoločnosti Deloitte sa prihlásilo 20 firiem zo Slovenska.

Do aktuálneho 18. ročníka rebríčka Technology Fast 50 poradenskej spoločnosti Deloitte sa prihlásilo 20 firiem zo Slovenska. Ide o súťaž pre najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v strednej Európe. Výsledky budú známe v októbri, informovala PR manažérka Deloitte Henrieta Kiššová.

Súťaž je rozdelená do troch kategórií, z ktorých hlavnou je Fast 50. Najmladšie spoločnosti sa prihlasujú do kategórie Vychádzajúce hviezdy a tie najväčšie do Veľkej päťky. Súťažiaci sú hodnotení na základe rastu ich výnosov za štvorročné obdobie. V rebríčku za rok 2017 sa teda budú analyzovať výnosy za roky 2013 až 2016.

"Rebríček Technology Fast 50 pomáha identifikovať budúcich regionálnych lídrov a vyzdvihnúť tie spoločnosti, ktoré majú najväčší potenciál meniť trhy, priemyselné odvetvia a podnikateľský sektor," priblížil vedúci partner Deloitte na Slovensku Marián Hudák.

Vlani sa v hlavnej kategórii umiestnilo päť slovenských spoločností. Najvyššie umiestnenie dosiahla firma JUMP soft, ktorá obsadila 4. miesto. Nasledovali ju spoločnosti STUDIO 727 na 15. mieste, Aliter Technologies na 30. mieste a Pizza SEO, ktorá obsadila 33. priečku. Päticu slovenských umiestnených uzatvorila BSP Application na 41. mieste.

V špeciálnej kategórii Veľká päťka sa na druhom mieste umiestnila softvérová spoločnosť Aliter Technologies, ktorá vystriedala stálicu v tejto kategórii ESET. Ten v rebríčku bodoval trinásť rokov po sebe. V roku 2016 sa do súťaže prihlásilo dokopy 25 slovenských firiem.