EIB požičia 150 mil. eur na modernizáciu gréckych telekomunikácií

Pridajte názor  Zdroj: SITA

11. 7. 2017 - Garantom úveru pre firmu Cosmote je rozpočet EÚ prostredníctvom Európskeho fondu pre strategické investície.

Európska investičná banka (EIB) podpísala dohodu o poskytnutí úveru v sume 150 mil. eur gréckej spoločnosti Cosmote Mobile Telecommunications s cieľom zväčšiť pokrytie mobilnou širokopásmovou sieťou 4G/4G+ a pomôcť pri rozšírení kapacity a technologických modernizáciách. Garantom úveru je rozpočet EÚ prostredníctvom Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI), ktorý je jadrom Investičného plánu pre Európu. Informovala o tom v utorok na svojej internetovej stránke EIB.

Cosmote je dcérskou firmou gréckej telekomunikačnej spoločnosti Hellenic Telecommunications Organisation (OTE). Majiteľom 40 % OTE je Deutsche Telekom. "Európska komisia je naďalej zaviazaná podpore investícií, ktoré zabezpečia ekonomické zotavovanie Grécka," uviedol v súvislosti s garanciou úveru eurokomisár pre hospodárske a finančné záležitosti Pierre Moscovici. "Sme zďaleka najväčším investorom v oblasti telekomunikácií v Grécku, keďže sme v uplynulých šiestich rokoch investovali 2 mld. eur a sme zaviazaní investovať ďalších 1,5 mld. do roku 2020," konštatoval generálny riaditeľ OTE Michael Tsamaz.