Záujem Európanov o prácu v Británii začal klesať

Po britskom referende vlani v júni o odchode krajiny z EÚ začal záujem Európanov o prácu za kanálom La Manche klesať. Prieskum združenia Recruitment and Employment Confederation (REC) o vývoji situácie potvrdil, že tento trend sa najsilnejšie prejavuje v zdravotníctve a potravinárskom priemysle.
„Slabosť libry a neistota v súvislosti s budúcimi zákonmi o prisťahovalectve odradili niektorých obyvateľov EÚ od zámeru zamestnať sa vo Veľkej Británii,“ povedal dnes v Londýne šéf REC Kevin Green. Záujem o voľné miesta vo firmách je najnižší za posledných 16 mesiacov.
Odchod Londýna z EÚ sa už prejavuje aj vo veľmi dôležitom britskom finančnom odvetví. Čoraz viac bánk, fondových spoločností a poisťovní plánuje preložiť svoje centrály od Temže na kontinent. Medzi ne už patrí druhý najväčší japonský obchodník s cennými papiermi Daiwa Securities. Jeho šéf Seidži Nakata prezradil, že sa jeho favoritom stal Frankfurt nad Mohanom, kde má spoločnosť pobočku, divíziu investičného bankovníctva.
Frankfurt sa po dohode o brexite medzi Bruselom a Londýnom stane sídlom početných finančných ústavov. Voči iným európskym mestám ho favorizuje stabilita nemeckého hospodárstva, dobrá infraštruktúra, ale aj fakt, že v ňom sídli Európska centrálna banka a európsky bankový dohľad.
Znalci trhu s nehnuteľnosťami predpokladajú, že sa k rieke Mohan presťahujú z Británie aj európske centrály amerických veľkobánk Goldman Sachs, JP Morgan, Morgan Stanley, Citigroup a Bank of America.

Súvisiace články

Aktuálne správy