Musíme sa zaoberať kvalitou potravín nadnárodných výrobcov

Diskusia 1  Zdroj: TASR

16. 2. 2017 - Maďarská vláda sa musí intenzívnejšie zaoberať potravinami nadnárodných výrobcov, najmä z hľadiska ochrany spotrebiteľov a potravinovej bezpečnosti, pretože títo predávajú v Maďarsku tovar nižšej kvality než v krajinách západnej Európy.

Maďarská vláda sa musí intenzívnejšie zaoberať potravinami nadnárodných výrobcov, najmä z hľadiska ochrany spotrebiteľov a potravinovej bezpečnosti, pretože títo predávajú v Maďarsku tovar nižšej kvality než v krajinách západnej Európy. Vyhlásil to dnes v Budapešti minister riadiaci úrad vlády János Lázár.

Podľa agentúry MTI povedal, že je zhrozený správou Národného úradu pre bezpečnosť potravín (Nébih), podľa ktorej 24 druhov testovaných potravín toho istého nadnárodného producenta je v Rakúsku evidentne kvalitnejších než v Maďarsku.

"Potvrdzuje sa tým podozrenie, že tieto podniky sa pokúšajú v Maďarsku predať potravinový odpad," zdôraznil minister. Podľa jeho slov vláda musí prerokovať balíček opatrení na ochranu spotrebiteľov, ktorý bol už dvakrát stiahnutý z rokovania kabinetu, pretože maloobchodné reťazce majú vďaka veľkému počtu zamestnancov "silnú schopnosť vyjednávania".