V Paríži sa dnes zídu ministri financií 4 najväčších ekonomík eurozóny

Pridajte názor  Zdroj: TASR

26. 6. 2012 - Ministri financií Nemecka, Francúzska, Talianska a Španielska sa dnes v podvečerných hodinách zídu v Paríži, aby ešte pred kľúčovým summitom Európskej únie (28.

Paríž 26. júna (TASR) - Ministri financií Nemecka, Francúzska, Talianska a Španielska sa dnes v podvečerných hodinách zídu v Paríži, aby ešte pred kľúčovým summitom Európskej únie (28. - 29. 6.) prediskutovali otázky riešenia dlhovej krízy eurozóny. Informoval o tom francúzsky minister financií Pierre Moscovici.

"Máme záujem s Nemeckom spolupracovať," odpovedal Moscovici na otázku rozhlasovej stanice France Info, ktorá sa týkala tlaku na francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda a nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, aby sa dohodli na spôsobe riešenia šíriacej sa dlhovej krízy.

"Zajtra sa uskutoční schôdzka, veľmi dôležitá, Francoisa Hollanda a Angely Merkelovej a dnes večer sa stretnem s ministrami financií Nemecka, Talianska a Španielska," povedal Moscovici. Okrem ministrov sa podľa neho na dnešnom večernom stretnutí zúčastní aj komisár EÚ.