Telefónica očakáva z predaja divízie Atento zhruba 1 miliardu eur

Pridajte názor  Zdroj: TASR

9. 6. 2012 - Španielska telekomunikačná spoločnosť Telefónica očakáva, že z predaja svojej call-center divízie Atento získa približne 1 miliardu eur.

Madrid 9. júna (TASR) - Španielska telekomunikačná spoločnosť Telefónica očakáva, že z predaja svojej call-center divízie Atento získa približne 1 miliardu eur. Uviedli to tri zdroje blízke informáciám. Spoločnosť predáva divíziu s cieľom znížiť dlh.

Záväzné ponuky by záujemcovia mali predložiť do konca júna, pričom Telefónica by o kupcovi mala rozhodnúť do augusta. Medzi záujemcami je údajne aj svetová investičná spoločnosť Bain Capital Partners.

Výkonný riaditeľ firmy Telefónica César Alierta sa pokúšal predať divíziu Atento už v roku 2007, no neúspešne. Rovnako dopadol aj primárny úpis akcií divízie minulý rok, keď ho Telefónica pre nízku cenu akcií zrušila.

Atento zamestnáva okolo 156.000 ľudí a v roku 2011 dosiahla firma tržby na úrovni 1,8 miliardy eur. Na porovnanie, tržby celej spoločnosti Telefónica dosiahli minulý rok 62,8 miliardy eur.