Poistenie

Netradičná dovolenka do krajiny-nekrajiny: Liberland či Forvik v atlase nehľadajte
- 28. 6. 2016
Liberálnosť spoločnosti, dôraz na individualitu a slobodu myslenia či prejavu niekedy prináša zaujímavé výsledky. Nespokojnosť s vládou či zistenie akejsi možnej historicity vedie niektorých jedincov k záveru – vytvorím si štát. Na to však dnes už nestačí symbolické dobyvateľské zapichnutie vlajky či ohraničenie svojho územia z dôvodu „lebo som sa tak rozhodol“.
Väčšie firmy už budú posielať evidenciu dôchodkového poistenia len elektronicky
TASR - 27. 6. 2016
Zamestnávateľom, ktorí majú viac ako 20 zamestnancov, sa 30. júna tohto roka končí prechodné obdobie, v ktorom mohli Sociálnej poisťovni (SP) zasielať evidenčné listy dôchodkového poistenia za svojich zamestnancov v papierovej forme.
Väčšie firmy už musia posielať evidenčné listy elektronicky
SITA - 27. 6. 2016
Zamestnávatelia, ktorí majú 20 a menej zamestnancov, budú mať povinnosť elektronického zasielania evidenčných listov dôchodkového poistenia až od 1. januára 2017.
Nevhodná poistka nič nerieši: 5 najväčších chýb pri online poistení
- 27. 6. 2016 - Názory čitateľov (3)
Poistiť sa cez web je dnes úplne bežné. Zásadný rozdiel je však v kvalite: na porovnávacích weboch porovnávate len ceny štandardných balíkov, ale neviete celkom posúdiť kvalitu.
Priemerná dočasná PN bola na Slovensku v máji 3,24 %
SITA - 26. 6. 2016
Najnižšiu dočasnú PN vykázal v minulom mesiaci Bratislavský kraj, a to 2,06 %.
Starobnú penziu nad priemernou mzdou malo 8,3 tis. ľudí
Pomer priemerného starobného dôchodku k priemernej mzde ku koncu vlaňajška predstavoval 46,55 %, čo je v porovnaní s rokom 2014 pokles o 0,09 percentuálneho bodu.
Prázdniny a deti: Nie každý letný zážitok končí dobre
- 21. 6. 2016
Letné prázdniny sú pre deti snáď najkrajším obdobím roka. Škola akoby ani neexistovala a oni sa môžu naplno venovať zábave, hrám, oddychu aj priateľom. Niekedy však leto prinesie okrem skvelých zážitkov aj nejaký ten úraz či zranenie.
Absolventovi-živnostníkovi vznikajú povinnosti voči poisťovni
TASR - 16. 6. 2016
Ak sa absolvent strednej či vysokej školy po ukončení štúdia rozhodne podnikať a založí si živnosť, stane sa samostatne zárobkovo činnou osobou (SZČO).
Vek odchodu do dôchodku sa budúci rok predĺži o 76 dní
Predlžovanie veku odchodu do dôchodku sa však nebude týkať osôb narodených do 31. decembra 1954, či žien narodených do 31. decembra 1961, na ktoré sa vzťahujú ustanovenia o znížení dôchodkového veku v závislosti od počtu vychovaných detí.
Dovolenka autom: Kedy PZP nepomôže
- 15. 6. 2016 - Názory čitateľov (1)
Ak sa chystáte na dovolenku vlastným autom, okrem cestovného postenia seba a celej rodiny by ste nemali zabudnúť ani na havarijné poistenie auta. Povinná poistka vám totiž v krízovej situácii nepomôže. Dobrou správou je, že kým v minulosti ste kupovali havarijnú poistku na celý rok za nemalé peniaze, dnes si môžete poistiť iba vybrané riziká za veľmi dobrú cenu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov