Poistenie

Sporitelia v 2. pilieri intenzívne využívajú telefónne linky SP
TASR - 14:16
V súvislosti s otvorením 2. piliera sporitelia intenzívne využívajú telefonické linky, ktoré Sociálna poisťovňa zriadila práve pre zvýšený záujem o túto tému.
Poistná suma pre dron sa môže vyšplhať až na takmer 2 milióny eur
TASR - včera o 15:46
Poisťovne pre stúpajúci trend lietajúcich robotov vytvárajú aj nový druh poistenia zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z prevádzky bezpilotného lietadla. Allianz – Slovenská poisťovňa (SP) eviduje desiatky žiadostí o poistenie dronov. Poistná suma pre dron sa môže podľa jeho vzletovej hmotnosti vyšplhať až na takmer 2 milióny eur.
Živnostníci po upozornení SP zaplatili 311,2 tis. eur
SITA - včera o 12:16 - Názory čitateľov (1)
Urobili tak po doručení esemesky alebo e-mailovej správy od Sociálnej poisťovne, ktorá im pripomenula aktuálny nedoplatok na poistnom.
Leták Sociálnej poisťovne neinformuje korektne, tvrdí ADSS
Podľa Asociácie dôchodkových správcovských spoločností list informuje nekorektne o zhodnotení úspor a porovnáva veličiny, ktoré spolu nesúvisia.
Richter: Na prvý pilier bude treba dať tento rok vyše 900 miliónov eur
Za prvých 10 dní otvorenia druhého piliera z neho vystúpilo približne 3500 ľudí a vstúpilo asi 500. V dnešnej diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol minister práce Ján Richter (Smer-SD).
Úspešnosť SP pri výbere poistného medziročne stúpla
SITA - 29. 3. 2015
Úspešnosť Sociálnej poisťovne pri výbere poistného za minulý rok medziročne vzrástla o 0,28 percentuálneho bodu na 99,14 %.
SP zriadila dve infolinky k druhému pilieru
Sociálna poisťovňa (SP) zriadila dve špeciálne telefónne linky určené pre druhý dôchodkový pilier. Ako uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, poisťovňa tak reaguje na otvorenie druhého piliera a na zvýšený záujem verejnosti o konkrétne informácie a poradenskú činnosť.
Sociálna poisťovňa zriadila telefónnu linku pre 2. pilier
TASR - 27. 3. 2015
Sociálna poisťovňa zriadila špeciálnu telefónnu linku pre 2. pilier. Reagovala tak na zvýšený záujem verejnosti o konkrétne informácie a poradenskú činnosť.
Sociálna poisťovňa vlani priznala 93,6 tisíc dôchodkov
SITA - 27. 3. 2015
V porovnaní s rokom 2013 to bolo viac o 16,2 tisíc novopriznaných penzií.
Allan Manning: Poistenie je najdôležitejšia zmluva, ktorú v živote uzatvoríte
- 26. 3. 2015 - Názory čitateľov (2)
Allan Manning už viac ako 40 rokov pomáha domácnostiam a podnikateľom s poistnými udalosťami spôsobenými požiarmi, počasím, zemetraseniami a inými živelnými katastrofami. Tvrdí, že poistenie je jedným z najkomplexnejších a najťažšie pochopiteľných produktov na svete.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov