Meny

Španielske hospodárstvo pokračuje v raste
Centrálna banka krajiny uviedla, že v štvrtom kvartáli pokračuje expanzia aktivity po raste ekonomiky v treťom štvrťroku o 0,5 %. Za celý tento rok by hospodárstvo krajiny podľa centrálnej banky malo posilniť o 1,3 %
Nálada talianskych spotrebiteľov sa v novembri zhoršila
SITA - 11:31
Index dôvery spotrebiteľov v novembri klesol na 100,2 bodu z októbrovej revidovanej úrovne 101,3 bodu. Talianski spotrebitelia sú pesimistickejší pri hodnotení stavu svojich osobných financií, ale zlepšilo sa ich hodnotenie perspektívy ekonomiky ako celku.
Tesco opäť vyvolalo búrku nevôle: Čo zakážu nabudúce?
Explicitný obsah. Nielen obrázky, ale dokonca aj titulky na predných stránkach časopisov a novín môžu narušiť psychický vývoj dieťaťa, domnievajú sa britské organizácie, ktoré obhajujú práva detí. Podarilo sa im presvedčiť dva supermarkety, Tesco a Waitrose, aby zmenili vzhľad regálov, kde je tlač vystavená. Oba supermarkety teraz zvažujú, že noviny a časopisy rozmiestnia tak, že bude vidieť len ich názvy.
Maloobchodné tržby v Taliansku v septembri opäť klesli
TASR - včera o 14:31
Maloobchodné tržby v Taliansku v septembri opäť klesli, už piaty mesiac po sebe, ale tempo ich poklesu sa výrazne spomalilo a bolo najnižšie od mája tohto roka.
Akcie na svetových burzách pokračujú v raste
TASR - včera o 14:01
Na nemecký akciový trh dnes silno pôsobí priaznivý vývoj na svetových burzách. Informuje o tom agentúra DPA.
Globálna ekonomika sa podľa OECD postupne zotaví
SITA - včera o 14:01
Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj očakáva v tomto roku rast svetovej ekonomiky o 3,3 % a v budúcom roku o 3,7 %. V eurozóne predpokladá v tomto roku rast iba o 0,8 % a v budúcom roku o 1,1 %
Najväčšia banka v eurozóne, Banco Santander, bude mať nového riaditeľa
TASR - včera o 14:01
Španielska Banco Santander, ktorá je z hľadiska aktív najväčšou bankou v eurozóne, bude mať nového generálneho riaditeľa. Stane sa ním José Antonio Álvarez, ktorý 1. januára 2015 vystrieda Javiera Marina. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.
Situácia v globálnej ekonomike sa v nasledujúcich dvoch rokoch zlepší
TASR - včera o 13:31
Situácia v globálnej ekonomike sa v nasledujúcich dvoch rokoch postupne zlepší, ale výkon japonského hospodárstva stúpne o niečo menej, ako odborníci pôvodne odhadovali.
W. Schäuble podporuje právo veta EK na zlé rozpočty členov eurozóny
TASR - včera o 12:31
Európska komisia (EK) by mala mať podľa nemeckého spolkového ministra financií Wolfganga Schäubleho právo odmietnuť rozpočty členov eurozóny, ktorých deficit by neúmerne zvyšoval ich štátny dlh.
Výnosy z 10-ročných španielskych dlhopisov klesli prvýkrát po 2 %
TASR - 24. 11. 2014
Výnosy z kľúčových španielskych dlhopisov klesli dnes na historické minimum, keď sa prvýkrát dostali pod hranicu 2 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov