Meny

Dolár posilnil voči euru a klesol oproti jenu
SITA - 17:16
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint
Ekonomické vyhliadky celého regiónu OECD sú stabilné
TASR - 14:31
Ekonomické vyhliadky celého regiónu, ktorý zastrešuje Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), sú stabilné, aj keď situácia v jednotlivých štátoch je rozdielna.
Rusko sa vracia na dlhopisový trh, po prvýkrát od roku 2013
Rusko uviedlo, že požiadalo 25 bánk z deviatich krajín na predloženie ponúk na svoju prvú emisiu dlhopisov od septembra roku 2013, informuje Financial Times a agentúra Bloomberg.
Rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v decembri spomalil
TASR - 13:16
Tempo rastu priemyselnej produkcie v Španielsku sa vlani v decembri spomalilo. Informovala o tom agentúra RTTNews na základe údajov, ktoré dnes zverejnil štatistický úrad INE.
Obavy z rýchleho znehodnocovania jüanu: Najväčšie devízové ​​rezervy klesli najnižšie za takmer štyri roky
- 10:43
Čínske devízové ​​rezervy v januári klesli o 99,5 miliardy dolárov na 3,23 bilióna dolárov, teda na najnižšiu úroveň od mája 2012. Oznámila to v nedeľu čínska centrálna banka. Za poklesom stojí snaha brániť kurz čínskeho jüanu a zamedziť rýchlejšiemu odlivu kapitálu.
Nemecko a Francúzsko chcú v eurozóne spoločný rezort financií
Šéf nemeckej centrálnej banky Jens Weidmann a šéf francúzskej centrálnej banky Francois Villeroy de Galhau vyzývajú na vytvorenie spoločného ministerstva financií v rámci eurozóny.
Čínske devízové rezervy sú najnižšie od roku 2012
Čínske devízové rezervy klesli na najnižšiu úroveň od roku 2012. Informovala o tom agentúra RTTNews.
10 mrazivých predpovedí, ako bude svet vyzerať o 10 rokov
Strategic Forecasting zverejnila svoju predpoveď pre nasledujúcu dekádu. Píše sa v nej o globálnom i politickom a hospodárskom vývoji, pričom sa analytici snažia identifikovať hlavné trendy budúceho desaťročia. Okrem iného by svet mal byť oveľa nebezpečnejším miestom, americká moc oslabne a mnoho ďalších významných krajín čaká obdobie chaosu a úpadku.
Ak to bude potrebné, ECB by mohla v marci prísť s ďalšími stimulmi
TASR - včera o 18:31 - Názory čitateľov (6)
Európska centrálna banka (ECB) je pripravená podporiť ekonomiku eurozóny v marci ďalšími stimulmi, avšak až po dôkladnom zhodnotení dostupných údajov.
Intervencie na oslabenie českej koruny firmy vítajú, ekonómovia kritizujú
Rozhodnutie Českej národnej banky (ČNB) držať politiku slabej koruny až do prvej polovice roka 2017 oceňujú exportéri, no kritizujú ekonómovia. Devízové intervencie udržujú kurz koruny v blízkosti 27 CZK/EUR.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov