Meny

ECB zlepšila odhad rastu ekonomiky eurozóny v roku 2017, očakáva rast o 1,7 %
TASR - včera o 17:01
Európska centrálna banka (ECB) upravila na budúci rok odhad rastu ekonomiky eurozóny, ako aj vývoja spotrebiteľských cien smerom nahor, ale len minimálne.
Monte dei Paschi požiadala ECB, aby jej dala viac času na záchranu
TASR - včera o 15:46
Talianska banka Monte dei Paschi di Siena požiadala Európsku centrálnu banka (ECB), aby jej poskytla viac času na dokončenie plánu svojej záchrany.
Tri otázky, ktoré by Draghi dnes mohol zodpovedať
- včera o 14:15
Vo štvrtok trhy opäť napäto sledujú, ako chce ECB ďalej zachraňovať ekonomiku eurozóny. "Super" Mario, ktorý neúnavne bojuje o to, aby udržala eurozónu pohromade a oživiť jej rast, je opäť na ťahu. Musí poskytnúť pomoc, tentoraz v reakcii na nové politické otrasy.
Podľa analytikov bude slovenská ekonomika rásť aj v roku 2017
TASR - včera o 13:01
Slovenská ekonomika v roku 2017 nadviaže na pomerne silné tempo rastu v ostatných dvoch rokoch. Posilní ju nábeh investície Jaguar Land Rover, ale aj oživenie spotreby domácností vďaka vysokej zamestnanosti a rastu miezd. Myslí si to hlavný analytik VÚB Zdenko Štefanides.
Akciový trh v USA dosiahol nové rekordy, darilo sa aj Európe
SITA - včera o 10:46
Americké akciové indexy Dow Jones a Standard & Poors 500 v stredu výrazne posilnili a dostali sa na rekordné úrovne. Investori nakupovali akcie firiem, ktorým sa darí v časoch rýchlejšieho ekonomického rastu, ako technologické a priemyselné firmy, ale veľký záujem mali aj o akcie, z ktorých sa vyplácajú vysoké dividendy.
Žiaden Brexit nebude a ďalších 9 šokujúcich predpovedí pre rok 2017
- včera o 00:49 - Názory čitateľov (5)
Ako to dopadne so záchranou talianskych bánk, dokáže Bitcoin strojnásobiť svoju hodnotu, zostanú nakoniec Briti v únii? Znie to nepravdepodobne. Väčšina analytikov zatiaľ svoje predpovede na budúci rok drží v úzkych mantineloch. Saxo Bank ale predložili 10 najnepravdepodobnejších scenárov, ktorými by sa investori mohli zaoberať.
Zvýšené riziko v Taliansku: ECB sa chystá rozšíriť svoj nákupný program do budúceho septembra
- 7. 12. 2016 - Názory čitateľov (4)
Pre Maria Draghiho nemohlo prísť načasovanie talianskeho referenda a jeho výsledok v horšom čase, len niekoľko dní pred natoľko dôležitým decembrovým zasadnutím Európskej centrálnej banky, na ktorom má odhaliť budúcnosť programu nákupov.
Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru
SITA - 6. 12. 2016
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
NBS má pre rok 2017 plánovaný rozpočet v sume 73,6 mil. eur
SITA - 6. 12. 2016
Banková rada NBS schválila budúcoročný rozpočet na svojom utorkovom zasadnutí.
Slovenský HDP posilnil výraznejšie ako bol priemer EÚ
SITA - 6. 12. 2016
Ekonomika Európskej únie v treťom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,4 % a medziročne o 1,9 %, slovenské hospodárstvo medzikvartálne vzrástlo o 0,7 % a medziročne o 3,2 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov