Meny

Čo nastane po rozdelení Ukrajiny podľa JP Morgan
- včera o 13:26 - Názory čitateľov (2)
Z pohľadu trhov by šlo o veľmi negatívny scenár ak by sa niekoľko regiónov východnej Ukrajiny odtrhlo, pretože predstavujú významnú ekonomickú váhu, myslia si analytici JP Morgan v Londýne Podľa nich by schôdzka ohlásená na štvrtok mohla v rusko-ukrajinskej kríze priniesť posun, no nedávny rozhovor Putina s Obamom to nedokazuje.
Dopyt domácností po úveroch by mal podľa VÚB rásť
SITA - včera o 12:31
Zlepšenie situácie v rámci spotreby domácností bude mať pozitívny vplyv na apetít po úveroch
Útlm cien na Slovensku je výraznejší ako v EÚ
SITA - včera o 12:31
Marcová medziročná inflácia v rámci celej Európskej únie oslabila na 0,5 % z februárových 0,7 %. Na Slovensku sa celková cenová hladina medziročne znížila o 0,2 % po tom, ako vo februári ceny na Slovensku v medziročnom porovnaní klesali o 0,1 %.
Inflácia v eurozóne je najnižšia od novembra 2009
TASR - včera o 12:01
Medziročné tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne sa v marci v súlade očakávaniami spomalilo na 52-mesačné minimum.
Euro mierne posilnilo, predáva sa po 1,3831 USD
TASR - včera o 09:01
Kurz spoločnej meny dnes ráno mierne vzrástol. Trh dnes očakáva zverejnenie dôležitých makroekonomických údajov z USA.
Menová vojna: Súboj, v ktorom môže Európa veľmi ľahko utrpieť porážku
- včera o 06:09 - Názory čitateľov (4)
Šéfovi Európskej centrálnej banky došla trpezlivosť, Mario Draghi uznal posilnenie eura. Jeho zlosť je pochopiteľná, pretože ak by pokračoval rast jednotnej meny, znamenalo by to, že eurozóna začína prehrávať menovú vojnu. A v tejto vojne je práve Draghi jedným z generálov.
What a Day! Trhy ako na hojdačke
Forexpro.sk - 15. 4. 2014
Úvod do utorkového obchodovaniabol pomerne pokojný, aj keď overnight sentiment naznačoval skôr risk off seansu.Hlavnými udalosťami počas noci bola zápisnica RBA a rast objemu peňazí v Číne.Zápisnica austrálskej centrálnej banky naznačila jemné obavy centrálnej banky o siluAustrálskeho dolára a ten sa tak pobral jemne na juh.
Írska ekonomika by mala v rokoch 2014 a 2015 rásť rýchlejšie než sa čakalo
TASR - 15. 4. 2014
Írsko upravilo prognózu tohtoročného rastu ekonomiky smerom nahor a výraznejší rast hospodárstva v porovnaní s pôvodnými odhadmi očakáva aj v budúcom roku.
Súhrn vydanch správ ER TASR - 15. apríla - firemný
TASR - 15. 4. 2014
Vedenie bauMaxu, rakúskej a medzinárodnej obchodnej siete so stavebným a iným sortimentom pre domácnosti neplánuje zatvorenie ani jednej svojej veľkopredajne na Slovenku.
Zisk spoločnosti Coca-Cola klesol v 1. štvrťroku o vyše 7 %
TASR - 15. 4. 2014
Americká nápojová spoločnosť Coca-Cola zaznamenala v 1. štvrťroku pokles zisku o vyše 7 %, keď výsledky ovplyvnil najmä silný kurz dolára, ako aj slabší predaj sýtených nápojov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov