Meny

Čína vo veľkom nakupuje zlato, čo to pre nás znamená?
Čína nedávno oznámila, že otvára nový zlatý fix. Benchmark zlata v Šanghaji bude súťažiť s Londýnom, kde sa denná cena drahého kovu nastavovala po celé roky. Aký to bude mať vplyv na cenu tejto komodity, ak si vezmeme, že Čína je najväčším importérom zlata?
Americký recept na ekonomický rast: Zasypte ľudí peniazmi z vrtuľníka, alebo ich rozdávajte ako základný garantovaný príjem
- včera o 13:51 - Názory čitateľov (5)
Bill Gross má celkom jednoduché riešenie, ako naštartovať americkú ekonomiku. Vo svojom najnovšom investičnom výhľade radí americkej centrálnej banke, aké stimulačné opatrenia má použiť, ak sa nechce s hospodárskym rastom rozlúčiť.
Slovenské hypotéky boli v marci lacnejšie ako v eurozóne
SITA - včera o 13:31
Výška celkových nákladov na hypotéku dosiahla v marci na Slovensku úroveň 2,32 %, zatiaľ čo priemer krajín eurozóny bol 2,38 %.
ECB očakáva, že inflácia v eurozóne zostane nízka
TASR - včera o 12:31
Európska centrálna banka (ECB) očakáva, že z dôvodu lacných energií zostane inflácia v eurozóne nízka.
Pravý dôvod, prečo americký dolár oslabuje
- včera o 12:29 - Názory čitateľov (1)
Od konca novembra, s lokálnym vrcholom na konci januára, americký dolár stráca a takzvaný dolárový index sa dostal najnižšie za zhruba 16 mesiacov. Okrem očakávania sprísňovania menovej politiky v USA za to môže rally na trhu s ropou, tvrdia to analytici z Credit Suisse.
ECB ukončuje výrobu a vydávanie bankovky v hodnote 500 eur
SITA - včera o 10:31
Bankovka však zostáva zákonným platidlom a svoju hodnotu si naďalej zachová.
Kurz eura klesol pod 1,15 USD/EUR
TASR - včera o 10:16
Kurz spoločnej európskej meny dnes ráno klesol pod 1,15 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1480 USD, pričom ešte v stredu (4.
ECB vyriekla definitívny ortieľ: Päťstoeurové bankovky v roku 2018 končia
- včera o 09:10 - Názory čitateľov (7)
Európska centrálna banka koncom roka 2018 prestane vydávať bankovky s nominálnou hodnotou 500 eur. Banka to oznámila v stredu. Dôvodom sú obavy zo zneužívania bankoviek na kriminálne aktivity. ECB však dodala, že vydané päťstoeurové bankovky bude možné používať aj naďalej a bude ich možné kedykoľvek zameniť.
Čo sa stalo s našou ekonomikou: Trpí cukrovkou, potrebuje injekcie!
- včera o 00:00 - Názory čitateľov (9)
Situácia v Portugalsku je dosť hrozná, ale nie zas až tak, ako pred pár rokmi. To isté možno povedať o európskej ekonomike ako celku. To je, myslím si, dobrá správa. Zlou správou je, že osem rokov po finančnej kríze, ktorá mala byť dočasná, ekonomická slabosť neustále pretrváva. Koniec je v nedohľadne. A to je niečo, čo by malo robiť starosti všetkým, v Európe aj mimo nej.
Dolár v stredu posilňoval voči euru a jenu
SITA - 4. 5. 2016
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov