Meny

Portugalsko na záchranu banky CGD vynaloží 5,1 mld. eur
SITA - 16:46
Európska únia vyslovila predbežný súhlas s tým, že portugalská vláda poskytne verejné financie na záchranu Caixa Geral de Depositos, ktorá je najväčšou bankou v krajine.
Akciové trhy v USA aj Európe rástli
SITA - 09:31
Index Dow Jones posilnil o 0,1 % na 18 547,30 bodu. Nemecký index DAX posilnil o 0,9 %, francúzsky CAC-40 o 0,7 % a britský FTSE 100 o 0,6 %
Centrálne banky sveta v Jackson Hole prediskutujú peňažnú politiku
TASR - 07:46
Od poslednej finančnej krízy sú popredné centrálne banky sveta v pohotovosti a s pomocou záporných úrokov a nevídanou záplavou peňazí chcú naštartovať stagnujúce hospodárstvo a nízku infláciu. Očakávaný efekt sa však nedostavil a dokonca Federálny rezervný systém USA (Fed) sa len ťažko dostáva z krízového režimu. Podľa agentúry DPA šéfka Fedu Janet Yellenová vo štvrtok 25. augusta pocestuje do Jackson Hole, kde sa majú stretnúť zástupcovia všetkých centrálnych bánk a možno prestavia výhybku globálnej peňažnej politiky.
Spotrebiteľská dôvera v eurozóne klesla v auguste na 4-mesačné minimum
TASR - včera o 17:31
Spotrebiteľská dôvera v eurozóne zaznamenala v auguste ďalší pokles, už tretí mesiac po sebe, pričom dosiahla najnižšiu úroveň za posledné štyri mesiace.
Euro oproti doláru v utorok posilnilo
SITA - včera o 17:31
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
ECB bude musieť uvoľniť menovú politiku, ak eurozóna nezrealizuje reformy
TASR - včera o 15:01
Európska centrálna banka (ECB) možno bude musieť ešte viac uvoľniť menovú politiku, ak sa nezrealizujú naliehavo potrebné fiškálne a štrukturálne reformy, uviedol člen Výkonnej rady ECB Benoit Coeure.
Súkromnú aktivitu eurozóny brexit príliš nepoškodzuje
SITA - včera o 12:31
Zložený index nákupných manažérov eurozóny zahŕňajúci odvetvia služieb a priemyslu, ktorý zostavuje agentúra IHS Markit, v auguste stúpol na 53,3 bodu z júlovej hodnoty 53,2 bodu.
Peniaze, drogy, moc: 10 faktov poukazujúcich na absurditu bohatstva Kráľa kokaínu
- včera o 11:39 - Názory čitateľov (2)
Stačilo mu 35 rokov života aby sa zo syna chudobného kolumbijského farmára stal jedným z najbohatších mužov sveta. Napriek skromným začiatkom sa podarilo Pablovi Escobarovi dostať do čela kartelu, ktorý bol zodpovedný za 80 % svetového trhu s kokaínom.
Bolestivý prepad akcií: Ste skutočne na všetko pripravení?
- včera o 00:52 - Názory čitateľov (9)
S prepadom cien akcií a medvedím trhom sa niektorí už stotožnili, iní svedomite odolávajú. Je na každom investorovi, či budúce prepady prežije relatívne v pokoji, alebo či ho stres paralyzuje a donúti robiť nesprávne rozhodnutia.
Dolár posilnil voči jenu aj oproti euru
SITA - 22. 8. 2016
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov