Meny

Vojenské manévre vyjdú Putina zrejme draho
- včera o 19:50 - Názory čitateľov (1)
Putinovo dobrodružstvo na Ukrajine stojí ruskú štátnu kasu nemalé prostriedky. Vyplýva to z dát, ktorá zverejnila Ruská centrálna banka, píše o nich The Wall Street Journal. Pritom premiér Dmitrij Medvedev už v Štátnej dume vyhlásil, že Rusko je schopné minimalizovať dopad všetkých sankcií, ktorým kvôli ukrajinskej kríze čelí. Dodal, že prioritou vlády je zmierniť predovšetkým ich ekonomický dopad.
Kurz eura vzrástol a pohybuje sa na úrovni okolo 1,385 USD/EUR
TASR - včera o 18:46
Robustné ekonomické údaje a pozitívne správy z krízou zasiahnutých štátov eurozóny dnes podporili spoločnú európsku menu.
Portugalsko predalo 10-ročné dlhopisy s najnižším úrokom za 8 rokov
TASR - včera o 14:31
Šance Portugalska na vystúpenie zo záchranného programu bez ďalšej žiadosti o pomoc dnes opäť vzrástli.
Rozpočtové deficity EÚ, eurozóny aj SR vlani klesli, ale dlhy stúpli
TASR - včera o 12:31
Vlády v eurozóne aj v celej 28-člennej európskej únii (EÚ) vlani znížili svoje rozpočtové deficity vďaka zoškrtaniu výdavkov a zotavovaniu ekonomík, ktoré im pomohlo zvýšiť rozpočtové príjmy.
Deficit verejných financií eurozóny a EÚ klesol
SITA - včera o 12:31
Schodok verejných financií eurozóny klesol z úrovne 3,7 % hrubého domáceho produktu (HDP) v roku 2012 na 3 % HDP v roku 2013. V rámci celej EÚ sa deficit znížil z 3,9 % HDP na 3,3 % HDP.
Rusko ponúka spojencom novú spoločnú menu - altyn
- včera o 11:51 - Názory čitateľov (4)
Dokument o vytvorení novej únie, ktorý začiatkom apríla na svojich webových stránkach zverejnilo ruské ministerstvo pre ekonomický rozvoj, sa dotýka prakticky všetkých sfér hospodárstva. Od valutové, colné a daňové regulácie až po energetiku a priemyselnú politiku. Najväčší záujem, nielen medzi odborníkmi, vyvolali kapitoly číslo 9 a 11. Práve tie sa totiž týkajú spoločnej valutovej politiky a finančných trhov.
Aktivita súkromného sektora eurozóny aj tento mesiac vzrástla
TASR - včera o 11:31
Aktivita súkromného sektora eurozóny tento mesiac prekvapujúco vzrástla a dosiahla najvyššiu úroveň takmer za tri roky.
Nemecký súkromný sektor zrýchlil rast
SITA - včera o 11:31
Súkromný sektor druhej najväčšej ekonomiky eurozóny Francúzska podľa údajov agentúry Markit v apríli naopak expandoval výrazne pomalším tempom než v predchádzajúcom mesiaci
Aktivita súkromného sektora eurozóny stúpla
SITA - včera o 11:01
Predbežný zložený index nákupných manažérov (PMI), ktorý zahŕňa sektor priemyslu aj odvetvie služieb, v apríli posilnil na 54 bodov z marcových 53,1 bodu.
Dôvera spotrebiteľov v eurozóne vzrástla viac, než sa čakalo
TASR - 22. 4. 2014
Dôvera spotrebiteľov v eurozóne vzrástla v apríli viac, než sa čakalo. Informovali o tom agentúra Reuters a internetový portál Wall Street Journal.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov