Bežný účet

Aby bolo vreckové vašich detí v bezpečí
PR článok - 27. 7. 2015
Ak sa vám často stáva, že vaše dieťa stráca peniaze, založte mu účet. Je to najlepší spôsob, ako sa vaše dieťa naučí orientovať vo svete financií.
Priemerný Bratislavčan má v banke uložených zhruba 17 tisíc, Prešovčan len necelých tri
- 2. 7. 2015 - Názory čitateľov (18)
Slováci majú v bankách o viac než pätinu viac, než si od nich požičali. To hovoria štatistiky, ktoré ale neplatia pre všetkých rovnako. Regionálne rozdiely sú značné.
Opozícia napáda minimálny dôchodok na Ústavnom súde SR
Ako na tlačovej besede uviedla poslankyňa za OĽaNO Erika Jurinová, pod podanie sa podpísalo 66 opozičných poslancov.
Od júla sa na Slovensku zavádza minimálny dôchodok
Sociálna poisťovňa penzistom s nárokom na minimálny dôchodok zašle najneskôr do 31. augusta tohto roka výzvu na preukázanie ďalších rozhodujúcich skutočností a po doručení vyplnenej výzvy do 60 dní rozhodne o nároku a výške minimálneho dôchodku.
Ako ozdraviť váš vzťah k peniazom? Potrebujete finančného terapeuta!
- 18. 6. 2015 - Názory čitateľov (7)
Predstavte si, že presne viete, čo by ste mali robiť s vašimi peniazmi, ale nedokážete sa k tomu prinútiť. Možno ešte stále sponzorujete hotovosťou svoje dospelé dieťa, hoci by sa už dávno malo dokázať o seba postarať. Alebo máte v manželskom zväzku rozdielne názory na peniaze, či ste stratili až priveľa riskantnými stávkami na trhu a máte z toho depresie. Na koho sa obrátiť?
Živé bankomaty: Konečne nadišiel čas rozísť sa s vašou bankou
- 15. 6. 2015 - Názory čitateľov (3)
Nie, „bankovanie“ skutočne nie je pre každého, účty v bankách nemá asi polovica sveta. Ľudia sú príliš chudobní, žijú príliš ďaleko od banky alebo nemajú požadovanú dokumentáciu. Nový startup Abra posúva bankovníctvo bližšie k zákazníkom, navyše úplne zo svojho prístupu vynecháva skutočné banky.
Česká vláda schválila koniec druhého piliera
Podľa návrhu zákona si budú môcť sporitelia vybrať, či usporené peniaze prevedú na svoje súkromné účty, alebo do verejného penzijného systému
Máte absolvované všetky povinné školenia? Ste si istí?
PR článok - 29. 4. 2015
Každý podnikateľ potrebuje niekedy podať pomocnú ruku pri orientácii v záplave informácii. Stačí pritom len vedieť, kam kliknúť.
Deficit bežného účtu platobnej bilancie Grécka sa vo februári prehĺbil
TASR - 20. 4. 2015
Deficit bežného účtu platobnej bilancie Grécka sa vo februári 2015 prehĺbil a vyšplhal sa na 929 miliónov eur zo 729 miliónov eur v rovnakom mesiaci minulého roka.
Bankový účet získate už aj so smartfónom
PR článok - 13. 4. 2015
Prvotriedny účet, moderná banková aplikácia a k tomu štýlový smartfón – unikátna kombinácia všetkého, čo potrebujete pre správu svojich financií. Chcete to všetko?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov