Bežný účet

Deficit bežného účtu USA v 3. kvartáli mierne vzrástol
TASR - 17. 12. 2014
Deficit bežného úctu platobnej bilancie USA v 3. kvartáli tohto roka mierne vzrástol aj napriek menšiemu schodku zahranično-obchodnej bilancie USA a posilneniu dolára.
Len 1 zo 4 Slovákov je pôžitkár
PR článok - 8. 12. 2014
Sme stratégovia, držgroši alebo pôžitkári? Aj takto znela 1 z otázok internetového prieskumu ČSOB, do ktorého sa zapojilo takmer 2000 respondentov. Slováci sa ako pôžitkársky národ rozhodne nezapísal.
Viete kam vám utekajú peniaze? Pomôže rodinný audit
- 1. 12. 2014 - Názory čitateľov (9)
Nová štúdia ukázala, že nežné pohlavie dokáže v porovnaní s mužským náprotivkom šikovnejšie sporiť. Ženy jednoducho vedia, kadiaľ im peniaze utekajú. Najčastejšie si osobné účtovníctvo vedú rozvedení ľudia, naopak prehľad o rodinnom rozpočte má len každá druhá domácnosť.
Prebytok bežného účtu EÚ v treťom kvartáli klesol
SITA - 25. 11. 2014
Bežný účet platobnej bilancie Európskej únie v sledovanom kvartáli podľa sezónne upravených údajov vykázal prebytok 7,8 mld. eur, pričom v predchádzajúcom kvartáli to bolo 21,2 mld. eur.
Nemecké banky začínajú účtovať sankčné úroky na úspory
TASR - 24. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Commerzbank sa minulý týždeň postarala v Nemecku o poriadny rozruch, keď ako prvá domáca banka zaviedla sankčné úroky na vysoké úspory inštitucionálnych a firemných klientov.
MZ špecifikuje v zákone, aké protidrogové aktivity podporí
SITA - 20. 11. 2014
Rezort zdravotníctva poskytoval dotácie na protidrogové aktivita aj doposiaľ, odvolával sa pritom na iné ustanovenie zákona.
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v septembri vzrástol
TASR - 19. 11. 2014
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v septembri vzrástol vďaka vyššiemu kladnému saldu zahraničného obchodu.
Technológie zmenili náš prístup k peniazom, potrebujeme vôbec bankové pobočky?
- 18. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
V dnešnej dobe sa radikálne mení úloha bankových pobočiek. Kým ešte pred časom boli jediným miestom, kde ste si mohli bankové služby zriadiť alebo s bankou vôbec o čomkoľvek komunikovať, dnes už úlohu pobočiek stále viac preberá internet a mobilné telefóny.
Úroky: Skutočne dnes plnia funkciu stabilizátora, alebo si z nich banky spravili len zdroj príjmov
- 19. 10. 2014 - Názory čitateľov (4)
V 21. storočí existujú peniaze v rámci finančného systému primárne v podobe bankových úložiek. Bez bankového účtu dnes nezaplatíte splátku lízingu, nemôžete požiadať o hypotéku na vlastné bývanie ani si svoj ​​vysnívaný byt či dom nekúpite za nasporenú hotovosť. A sú to práve banky, ktoré peniaze formou úročených pôžičiek uvádzajú do obehu. Na čo ale vlastne úroky slúžia a čo rozhoduje o ich výške?
Podnikatelia majú účet, s ktorým sa nemusia obmedzovať
PR článok - 29. 9. 2014
Živnostník či menšia firma mesačne zaplatí z účtu desiatky, neraz aj stovky platieb. Ideálne je, ak majú bankový účet, pri ktorom za bezhotovostné príkazy neplatia a ešte k nemu majú zadarmo najčastejšie využívané služby. Nájdu ho v najväčšej banke na Slovensku – v Slovenskej sporiteľni. A navyše živnostníci, firmy a poľnohospodári za takýto účet počas prvého roka svojho podnikania neplatia.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov