Bežný účet

Vankúšové rozhovory: Najlepšie finančné stratégie sa rodia v posteli
- 27. 3. 2015 - Názory čitateľov (5)
Riad je umytý, pracovné maily odoslané, deti už konečne spia. Teraz, keď je pokoj a ticho, nastal ideálny čas pritúliť sa k svojej polovičke a... začať hovoriť o peniazoch?
Poslanci schválili novelu o poskytovaní dotácií MZ
SITA - 17. 3. 2015
Rezort zdravotníctva poskytoval dotácie na protidrogové aktivity aj doposiaľ, odvolával sa pritom na iné ustanovenie zákona.
Nové technológie v bankách ženám nerobia problémy
TASR - 6. 3. 2015
Medzinárodný deň žien, ktorý pripadá už na túto nedeľu, inšpiroval internetovú mBank k analýze interných údajov, na základe ktorých zistila, že ženy sú z roka na rok emancipovanejšie a nové technológie im nerobia problém.
Protimonopolný úrad navrhuje zaviesť prenos bežného účtu do inej banky bez zmeny čísla
TASR - 27. 2. 2015
Hospodárska súťaž na slovenskom bankovom trhu by sa mala podľa Protimonopolného úradu (PMÚ) viac rozprúdiť. Päť najväčších bánk totiž na Slovensku pokrýva 80 % trhu a ich postavenie je stabilné. Ľudia tak podľa úradu nedostávajú také benefity, aké by mohli, keby bola súťaž na vyššej úrovni.
Deficit bežného úctu platobnej bilancie Grécka sa v decembri zvýšil
TASR - 20. 2. 2015
Deficit bežného úctu platobnej bilancie Grécka sa vlani v decembri zvýšil na 870 miliónov eur z 244 miliónov eur v poslednom mesiaci predchádzajúceho roka 2013.
Prebytok bežného účtu EÚ v štvrtom kvartáli stúpol
SITA - 20. 2. 2015
Bežný účet platobnej bilancie Európskej únie v sledovanom kvartáli podľa sezónne upravených údajov vykázal prebytok 33,4 mld. eur, pričom v predchádzajúcom štvrťroku to bolo 15,1 mld. eur
Prebytok bežného účtu eurozóny klesol v decembri na 4-mesačné minimum
TASR - 19. 2. 2015
Prebytok na bežnom účte platobnej bilancie eurozóny sa v decembri znížil na 4-mesačné minimum. Oznámila to dnes Európska centrálna banka (ECB).
Štyri lekcie, ktoré by o peniazoch malo vedieť každé dieťa
- 14. 2. 2015 - Názory čitateľov (11)
Nemôžem sa dočkať, až budú naše deti nezávislé a my im povieme, že všetky naše úspory hodláme minúť či darovať na dobročinné účely. V tom čase už ale budú vedieť, že sa nemajú sťažovať a radšej majú zabrať, sporiť a investovať.
Poslanci podporili návrh na poskytovanie dotácií MZ
SITA - 12. 2. 2015
Rezort zdravotníctva poskytoval dotácie na protidrogové aktivita aj doposiaľ, odvolával sa pritom na iné ustanovenie zákona.
Nemecký export dosiahol nové maximá
Forexpro.sk - 9. 2. 2015
Za predchádzajúci rok 2014 dosiahla najväčšia ekonomika Eurozóny najvyššie úrovne exportu a importu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov