Bežný účet

Ľudia by nemali priveľa sporiť, pre ekonomiku to predstavuje problém
- 7. 10. 2015 - Názory čitateľov (34)
Základným predpokladom je, že spotrebitelia nie sú ekonómovia. To znamená, že normálni ľudia, ktorí majú prácu a príjem, neskôr robia také rozhodnutia ohľadom svojich ťažko zarobených peňazí, ktoré ekonómovia vôbec neočakávajú.
Majitelia nových dovážaných vozidiel platia DPH
Majitelia nových motorových vozidiel dovážaných na Slovensko musia zaplatiť daň z pridanej hodnoty (DPH).
Seniori dávajú väčšinu peňazí na potraviny a bývanie
Dôchodca na Slovensku mal v minulom roku priemerné mesačné výdavky na úrovni asi 354 eur. Viac ako polovica z jeho rozpočtu putovala na potraviny, bývanie a energie.
Čo vo svojom finančnom živote zmeniť: Zopár dôvodov, prečo sa nikdy nestanete milionárom
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (8)
Bohatí ľudia sa zvyčajne nerodia len tak. Väčšina trávi svoj život tým, že pracuje tvrdo, míňa málo, šetrí a rozvážne investuje. Môže to znieť ako jednoduchá stratégia, ale skutočnosť, že drvivá väčšina nie sme milionármi dokazuje, že to asi tak ľahké nebude.
Zhruba tretine Slovákov neostáva z príjmu na sporenie
Najčastejšie uvádzaným dôvodom, prečo respondentom neostávajú finančné prostriedky na sporenie či investovanie, je ich nízky príjem.
Mlčanie párov: Hovorte spolu o peniazoch, inak vás to vyjde draho
- 29. 9. 2015 - Názory čitateľov (7)
Viete, koľko zarába váš partner? Znie to ako celkom základná otázka, ale podľa prieskumu Fidelity Investments na ňu nedokázalo odpovedať až 43 % z tisícky oslovených párov. V roku 2013 to bolo iba 27 %.
Na čo ľudia zabúdajú pri tvorbe svojho rozpočtu, hoci by nemali
- 28. 9. 2015 - Názory čitateľov (5)
Vytvorenie rozpočtu vám pomôže lepšie zvládnuť svoje peniaze, ale ak nezahŕňa všetky náklady, asi neposlúži tak, ako by sme očakávali. Na čo najčastejšie ľudia zabúdajú?
Podnikateľský Vatikán: Na čom katolícka cirkev zarába a za čo utráca
- 25. 9. 2015 - Názory čitateľov (9)
Katolícka cirkev má po celom svete viac ako miliardu veriacich. Je to zároveň veľký biznis, v ktorom sa točia miliardy eur. Vatikán má vlastnú banku, ktorej zisky plynú do rozpočtu Svätej stolice. Okrem toho zarába na vstupnom. A príjmy teraz rastú aj vďaka charizme súčasného pápeža Františka.
Bankové vklady v únii budú chránené do výšky 100.000 eur
TASR - 18. 9. 2015
Vklady občanov budú chránené do výšky 100.000 eur na jedného vkladateľa v rámci jednej banky a celej Európskej únie. Vyplýva to z novely zákona o ochrane vkladov, ktorú dnes parlament schválil. Na rokovanie ju predložilo Ministerstvo financií (MF) SR, ktoré ju vypracovalo spoločne s Národnou bankou Slovenska (NBS).
Schodok bežného účtu platobnej bilancie USA v 2. kvartáli klesol
TASR - 17. 9. 2015
Dovoz lacnejšej ropy a rast exportu pomohli USA v 2. kvartáli znížiť schodok bežného účtu platobnej bilancie na 109,7 miliardy USD (96,98 miliardy eur) zo 118,3 miliardy USD v prvých troch mesiacoch roka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov