Bežný účet

MZ špecifikuje v zákone, aké protidrogové aktivity podporí
SITA - 13:31
Rezort zdravotníctva poskytoval dotácie na protidrogové aktivita aj doposiaľ, odvolával sa pritom na iné ustanovenie zákona.
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v septembri vzrástol
TASR - včera o 12:01
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v septembri vzrástol vďaka vyššiemu kladnému saldu zahraničného obchodu.
Technológie zmenili náš prístup k peniazom, potrebujeme vôbec bankové pobočky?
- 18. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
V dnešnej dobe sa radikálne mení úloha bankových pobočiek. Kým ešte pred časom boli jediným miestom, kde ste si mohli bankové služby zriadiť alebo s bankou vôbec o čomkoľvek komunikovať, dnes už úlohu pobočiek stále viac preberá internet a mobilné telefóny.
Úroky: Skutočne dnes plnia funkciu stabilizátora, alebo si z nich banky spravili len zdroj príjmov
- 19. 10. 2014 - Názory čitateľov (4)
V 21. storočí existujú peniaze v rámci finančného systému primárne v podobe bankových úložiek. Bez bankového účtu dnes nezaplatíte splátku lízingu, nemôžete požiadať o hypotéku na vlastné bývanie ani si svoj ​​vysnívaný byt či dom nekúpite za nasporenú hotovosť. A sú to práve banky, ktoré peniaze formou úročených pôžičiek uvádzajú do obehu. Na čo ale vlastne úroky slúžia a čo rozhoduje o ich výške?
Podnikatelia majú účet, s ktorým sa nemusia obmedzovať
PR článok - 29. 9. 2014
Živnostník či menšia firma mesačne zaplatí z účtu desiatky, neraz aj stovky platieb. Ideálne je, ak majú bankový účet, pri ktorom za bezhotovostné príkazy neplatia a ešte k nemu majú zadarmo najčastejšie využívané služby. Nájdu ho v najväčšej banke na Slovensku – v Slovenskej sporiteľni. A navyše živnostníci, firmy a poľnohospodári za takýto účet počas prvého roka svojho podnikania neplatia.
Základné makroekonomické údaje SR
SITA - 18. 7. 2014
Aktuálne údaje k 18. júlu
Deficit bežného účtu Grécka vzrástol v apríli na takmer 1,2 mld. eur
TASR - 20. 6. 2014
Bežný účet platobnej bilancie Grécka zaznamenal v apríli medziročné zvýšenie deficitu, keďže ani vyšší prebytok v bilancii služieb nedokázal vykompenzovať rast deficitu v oblasti obchodu s tovarmi, ako aj v bilancii bežných transferov.
Deficit bežného účtu platobnej bilancie USA v 1. kvartáli vzrástol
TASR - 18. 6. 2014
Pokles exportu a nižšie príjmy zo zahraničných investícií zapríčinili, že deficit bežného účtu platobnej bilancie USA vzrástol v 1.
Schodok bežného účtu USA sa prehĺbil
SITA - 18. 6. 2014
Deficit bežného účtu platobnej bilancie krajiny sa v období januára až marca zväčšil na 111,2 mld. USD z úrovne 87,3 mld. USD, na ktorej bol za štvrtý kvartál vlaňajška.
Britské Tesco už ponúka aj bežný účet
- 12. 6. 2014 - Názory čitateľov (2)
Najväčší britský maloobchodný reťazec Tesco sa vo Veľkej Británii zameral najnovšie aj na klientov bánk. Chce získať tých, ktorí nie sú spokojní so svojimi bankovými službami a zároveň pozitívne reagujú na vernostné výhody. Získať podiel na bankovom trhu chce preto, aby zvýšil svoje príjmy, ktoré mu na strane predajov potravín klesajú.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov