Bežný účet

Bežný účet štátov OPEC sa prepadol do deficitu prvýkrát za takmer 20 rokov
TASR - 23. 6. 2016
Príjmy štátov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) z exportu komodity klesli minulý rok takmer o polovicu, v dôsledku čoho sa kombinovaný bežný účet OPEC prvýkrát za takmer dve desaťročia prepadol do deficitu.
Prebytok bežného účtu EÚ v apríli klesol
SITA - 17. 6. 2016
Európska únia v apríli vykázala sezónne upravený prebytok bežného účtu platobnej bilancie vo výške 13,4 mld. eur.
Dospelý Slovák má na účte v priemere 7256 eur
Na konci apríla mali Slováci v bankách uložených spolu takmer 30 miliárd eur. Dve pätiny z nich ležali na bežných účtoch (12,1 miliardy eur) a ďalšie dve pätiny (12,2 miliardy eur) na termínovaných vkladoch.
Ako ušetriť: 20 tipov, aby ste neprejedli celú výplatu
- 31. 5. 2016 - Názory čitateľov (13)
V časoch priťahovania si opasku už niet veľa možností, na čom ušetriť. Väčšinou sa preto orientujeme na jedlo, kde najčastejšie ustupujeme od značiek a kvality. Pritom by stačilo len trocha plánovania.
Účet v banke zadarmo: Musíte splniť tieto podmienky
Každý občan, ktorého čistý mesačný príjem je nižší ako 400 eur, môže v banke získať účet zadarmo. Ľudia, ktorí majú vyšší príjem si môžu otvoriť nový štandardný účet za poplatok maximálne tri eurá mesačne.
Hrozí bublina? Nemci kvôli nízkym úrokom nakupujú byty, často špekulatívne
- 3. 5. 2016 - Názory čitateľov (6)
Na rozdiel od svojich rodičov, ktorí celý život strávili v nájomnom bývaní, žije Sebastian vo vlastnom. Má byt v Berlíne a v hlavnom meste dokonca zvažuje nákup ďalšej nehnuteľnosti ako investíciu, ktorá by mu jedného dňa doplnila dôchodok. Nemci opúšťajú nájmy a pomáhajú stavebníctvu. Nafúkne sa bublina?
Prebytok bežného účtu EÚ vo februári klesol
SITA - 19. 4. 2016
Bežný účet platobnej bilancie Európskej únie vykázal prebytok 9,1 mld. eur. V januári bol tento prebytok na úrovni 15,5 mld. eur.
Šľapky prehrali vojnu proti hotovosti, aj za sexuálne služby sa už platí digitálne
- 18. 4. 2016 - Názory čitateľov (5)
Na rohoch Sin Street v Lagose vstúpili dodávatelia najstaršieho povolania na svete do digitálneho veku. Uprostred stupňujúcej sa "vojne proti hotovosti" už nigérijské šľapky ponúkajú "bezhotovostný sex. "
OTP Banka Slovensko rozhodla o rozdelení zisku za minulý rok
SITA - 8. 4. 2016
Podľa zverejnených informácií do zákonného rezervného fondu pôjde 10 % zisku, zvyšných 90 % poputuje do nerozdeleného zisku minulých rokov.
Nekalé praktiky: Bývalý investičný bankár odhaľuje, ako sú klienti systémovo okrádaní
- 6. 4. 2016 - Názory čitateľov (12)
Čím sú klienti zraniteľnejší, tým viac na nich dokážeme zarobiť. Tvrdí to bývalý zamestnanec významnej londýnskej investičnej banky. Je to pravý opak toho , čo hovoria vrcholoví manažéri investičných bánk na verejnosti. Je to skutočne markantný rozdiel medzi oficiálnymi vyjadreniami a vnútorným správaním sa v tomto odvetví. Bankári sú odborníci v asymetrickom využívaní informácií. Okrem toho dokážu zosilniť túto asymetriu tým, že namiesto komplexných informácií o produktoch vám posunú len zlomok.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov