Bežný účet

Nástup fintechu: Z čoho majú strach najväčší bankári
- 27. 11. 2015 - Názory čitateľov (4)
Antony Jenkins, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Barclays, má nočné mory ak sa ho spýtate na víziu budúcnosti veľkých bánk.
Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa v októbri zrýchlil
TASR - 26. 11. 2015
Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa v októbri zrýchlil. Oznámila to dnes Európska centrálna banka (ECB), ktorá pumpuje do ekonomiky menového bloku obrovské objemy peňazí prostredníctvom nákupu dlhopisov, aby oživila tok úverov v regióne.
Prebytok bežného účtu EÚ v septembri vzrástol
SITA - 20. 11. 2015
V septembri tohto roka vykázal bežný účet platobnej bilancie Európskej únie prebytok 15,9 mld. eur, čo bol rast oproti augustovému prebytku na úrovni 13,8 mld. eur
Európania majú v bankách stovky miliárd eur, nevyužitých
- 18. 11. 2015 - Názory čitateľov (17)
V bankách ležia ladom stovky miliardy eur, ich využitie nie je podľa Európskej komisie optimálne. Chce ich z bánk vytiahnuť na kapitálový trh, kde ich sprístupní firmám k investíciám. Kľúčovú úlohu majú zohrať aj finanční sprostredkovatelia.
Inteligentné technológie v akcii: Na otvorenie bankového účtu stačí selfie a fotka pasu
- 18. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Celý proces netrvá dlhšie ako 3 minúty. Je určený pre migrantov a ideálne pre ľudí, ktorí práve prišli do cudzej krajiny, kde zatiaľ neregistrujú ich finančnú stopu.
Investovanie zadarmo až do konca novembra
PR článok - 16. 11. 2015
Špeciálna investičná akcia Fio banky pre nových aj súčasných klientov ešte nekončí. Až do konca novembra môžu klienti investovať úplne zadarmo na českej burze RM-SYSTÉM.
Prelom do poplatkovej politiky bánk: Premiér odškrtol zavedenie lacného účtu pre všetkých, odborníci zostávajú skeptickí
SITA - 11. 11. 2015 - Názory čitateľov (4)
Základný platobný účet bude môcť získať každý za maximálne tri eurá mesačne.
Príliš veľký obchodný prebytok Nemecka škodí celej eurozóne
TASR - 9. 11. 2015
Príliš veľký prebytok zahranično-obchodnej bilancie Nemecka škodí eurozóne rovnako, ako deficity iných štátov bloku, napríklad Grécka.
Tvrdé pravidlá centrálnej banky: Zaregistrujte sa, inak stratíte prístup k svojmu bankovému kontu!
- 3. 11. 2015 - Názory čitateľov (5)
Bolo to takmer pred 20 mesiacmi, Nigérijská centrálna banka vyzvala 52 miliónov majiteľov bankových účtov, aby podstúpili proces registrácie a získali jedinečný číselný kód, ktorý by slúžil ako prvý národný číselný identifikátor.
Auto, dovolenka, či bývanie: Polovica zadlžených Slovákov by svoje budúce úspory minula
TASR - 21. 10. 2015 - Názory čitateľov (1)
Slováci, ktorým by sa podarilo ušetriť po riadnom splatení finančných záväzkov, by nasporené finančné prostriedky najčastejšie minuli (48 %). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos realizovaného pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov