Bežný účet

Účet v banke zadarmo: Musíte splniť tieto podmienky
Každý občan, ktorého čistý mesačný príjem je nižší ako 400 eur, môže v banke získať účet zadarmo. Ľudia, ktorí majú vyšší príjem si môžu otvoriť nový štandardný účet za poplatok maximálne tri eurá mesačne.
Hrozí bublina? Nemci kvôli nízkym úrokom nakupujú byty, často špekulatívne
- 3. 5. 2016 - Názory čitateľov (6)
Na rozdiel od svojich rodičov, ktorí celý život strávili v nájomnom bývaní, žije Sebastian vo vlastnom. Má byt v Berlíne a v hlavnom meste dokonca zvažuje nákup ďalšej nehnuteľnosti ako investíciu, ktorá by mu jedného dňa doplnila dôchodok. Nemci opúšťajú nájmy a pomáhajú stavebníctvu. Nafúkne sa bublina?
Prebytok bežného účtu EÚ vo februári klesol
SITA - 19. 4. 2016
Bežný účet platobnej bilancie Európskej únie vykázal prebytok 9,1 mld. eur. V januári bol tento prebytok na úrovni 15,5 mld. eur.
Šľapky prehrali vojnu proti hotovosti, aj za sexuálne služby sa už platí digitálne
- 18. 4. 2016 - Názory čitateľov (5)
Na rohoch Sin Street v Lagose vstúpili dodávatelia najstaršieho povolania na svete do digitálneho veku. Uprostred stupňujúcej sa "vojne proti hotovosti" už nigérijské šľapky ponúkajú "bezhotovostný sex. "
OTP Banka Slovensko rozhodla o rozdelení zisku za minulý rok
SITA - 8. 4. 2016
Podľa zverejnených informácií do zákonného rezervného fondu pôjde 10 % zisku, zvyšných 90 % poputuje do nerozdeleného zisku minulých rokov.
Nekalé praktiky: Bývalý investičný bankár odhaľuje, ako sú klienti systémovo okrádaní
- 6. 4. 2016 - Názory čitateľov (12)
Čím sú klienti zraniteľnejší, tým viac na nich dokážeme zarobiť. Tvrdí to bývalý zamestnanec významnej londýnskej investičnej banky. Je to pravý opak toho , čo hovoria vrcholoví manažéri investičných bánk na verejnosti. Je to skutočne markantný rozdiel medzi oficiálnymi vyjadreniami a vnútorným správaním sa v tomto odvetví. Bankári sú odborníci v asymetrickom využívaní informácií. Okrem toho dokážu zosilniť túto asymetriu tým, že namiesto komplexných informácií o produktoch vám posunú len zlomok.
Katastrofálna situácia v ekonomike sa prejavuje aj na našich nákupoch: Päť právd o zmene návykov dnešných spotrebiteľov
- 4. 4. 2016 - Názory čitateľov (24)
Ekonomika je na tom na figu takmer všade, potvrdzujú to aj informácie z väčšiny krajín sveta. Pre mnoho ľudí na celom svete nie je hospodársky pokles vecou minulosti, ale skôr pretrvávajúcim problémom a každodennou realitou. Strach a starosti o budúcnosť sa násobili politickými rozhodnutiami a volatilitou na finančných trhoch.
Banky časom zatvoria svoje pobočky, čo ich v budúcnosti nahradí?
- 1. 4. 2016 - Názory čitateľov (4)
Aj vďaka pokrokom v technológiách a dôsledkom expanzie digitalizácie sa stávame čoraz viac pohodlnejší. Ak je to možné, každý sa snaží veci vybavovať on-line a cíti to ako enormnú záťaž, ak sa niekam musí dostaviť osobne. Môžeme očakávať, že sa obeťou tohto procesu stanú aj pobočky finančných inštitúcií? Už sa nebudeme musieť osobne zúčastňovať papierovania, ak si budeme chcieť napríklad otvoriť účet?
Deficit bežného účtu platobnej bilancie Grécka v januári vzrástol
TASR - 22. 3. 2016
Deficit bežného účtu platobnej bilancie Grécka v prvom mesiaci tohto roka vzrástol. Vyplýva to z predbežných údajov gréckej centrálnej banky, ktoré dnes zverejnila agentúra RTTNews.
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v januári klesol
TASR - 21. 3. 2016
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v januári klesol, už druhý mesiac po sebe. Informovala o tom agentúra RTTNews na základe údajov, ktoré dnes zverejnila Európska centrálna banka (ECB).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov