Benzín

Ceny ropy sa takmer nezmenili
TASR - 08:16
Ceny ropy sa dnes takmer nezmenili a pohybujú sa blízko šesťročného minima. Dôvodom je nárast zásob komodity v USA minulý týždeň na najvyššiu úroveň od roku 1982.
Grécka tragédia sa rozrastá
Grécke trhy v stredu zažilitragický deň. Dôvodom je uvedomenie si investorov, že novozvolený gréckyminister Alexis Tsipras nežartuje. Grécky akciový trh si to namieril strmo nadol a výnosy zo štátnychgréckych dlhopisov sa šplhali do výšin.
Pokles cien ropy stlačil americký koncern Hess vo 4. kvartáli do straty
TASR - včera o 19:31
Americká ropná spoločnosť Hess zaznamenala za 4. kvartál minulého roka stratu, pod čo sa podpísal výrazný pokles tržieb.
Dôvera nemeckých spotrebiteľov rastie
SITA - včera o 09:46
Index spotrebiteľskej dôvery agentúry GfK zameraný do budúcnosti pre mesiac február posilnil na 9,3 bodov z januárových 9 bodov. Je to najvyššia hodnota od novembra 2001.
Čistý zisk firmy U.S. Steel v štvrtom kvartáli klesol
SITA - včera o 09:01
Čistý zisk spoločnosti sa vo štvrtom kvartáli znížil o 7 % na 275 mil. USD z hodnoty 297 mil. USD
Ceny ropy posilnili, zdraželo aj zlato
SITA - včera o 08:31 - Názory čitateľov (1)
Svetové komoditné trhy - ropa, zlato
Pokles kurzu dolára podporil ceny ropy, cena WTI vzrástla nad 46 USD
TASR - 27. 1. 2015
Ceny ropy vzrástli prvýkrát za posledné štyri dni, keď ich podporil pokles kurzu dolára. Čiastočne na trhy zapôsobilo aj varovanie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), že bez investícií do nových ložísk pôjdu ceny komodity výrazne nahor.
NBS vidí rýchlejší rast ekonomiky a stagnáciu cien
TASR - 27. 1. 2015
Rýchlejší rast slovenskej ekonomiky a nulový rast cien v tomto roku. Také sú najnovšie očakávania Národnej banky Slovenska (NBS), ktorá dnes zverejnila aktualizáciu svojej pôvodnej decembrovej prognózy.
Protikrízové opatrenia nezvýšia výdavky, vyhlásil Siluanov
SITA - 27. 1. 2015
Protikrízový plán ruskej vlády je v súlade s cieľom vyrovnať do roku 2017 štátny rozpočet, tvrdí minister financií Anton Siluanov
Slovensko bude patriť medzi lídrov v hospodárskom raste EÚ
TASR - 27. 1. 2015
Vplyv vonkajších faktorov na ekonomiku Slovenska by mal byť v roku 2015 rizikovejší ako vnútorné faktory. Jeho krátkodobá pozícia je však dobrá a SR by tak mala patriť medzi lídrov v hospodárskom raste Európskej únie (EÚ). Uviedol to dnes v Bratislave predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók na konferencii Očakávaný vývoj slovenskej ekonomiky v roku 2015.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov