Benzín

EÚ predložila členským štátom návrh nových sankcií proti Rusku
Zákaz nákupu dlhopisov alebo akcií, ktoré budú predávať ruské banky, či zákaz vstupu ruských investorov na európske burzy.
Obchodná bilancia Japonska sa v júni opäť skončila s deficitom
TASR - 09:31
Zahranično-obchodná bilancia Japonska sa v júni opäť skončila s deficitom, už 24. mesiac v rade. Dôvodom je zvyšovanie dovozu fosílnych palív po havárii v jadrovej elektrárni Fukušima v marci 2011.
Cena americkej ropy WTI dnes mierne klesla, Brent zdražel
TASR - 08:31
Cena americkej ropy WTI sa dnes veľmi nemení a po zdražení o 0,7 % v predchádzajúcom dni len mierne klesla.
Ceny ropy dnes klesli
TASR - včera o 08:01
Ceny ropy dnes klesli. Je to reakcia na správy Amerického ropného inštitútu, ktorý oznámil, že zásoby benzínu v USA minulý týždeň vzrástli.
Pokračujúce boje v pásme Gazy prispeli k rastu ceny WTI nad 103 USD
TASR - 22. 7. 2014
Ceny ropy vzrástli a cena americkej WTI sa vrátila nad 103 USD za barel (159 litrov). Dôvodom je pokračujúca vojenská operácia Izraela v pásme Gazy, napätá situácia medzi Ruskom a Západom po zostrelení malajzijského lietadla nad východnou Ukrajinou a odhady trhov, že zásoby ropy v USA za minulý týždeň klesli.
Ceny ropy vzrástli
Ceny ropy dnes pokračujú v raste, už druhý deň po sebe. Investori vyčkávajú na údaje o vývoji jej zásob v USA, ktoré podľa odhadu analytikov klesli.
Cena WTI začala rásť, cena Brentu sa takmer nemení
TASR - 21. 7. 2014
Cena americkej ropy ožila a po rannom poklese začala rásť, zatiaľ čo cena Brentu sa takmer nemení. Dôvodom sú obavy z nových sankcií proti Rusku za zostrelenie malajzijského lietadla nad Ukrajinou, a tiež z prípadných násilností v Líbyi, ktoré by mohli viesť k zastaveniu vývozu komodity z tejto krajiny.
Motoristi v SR tankovali v 28. týždni 13. najdrahší benzín s daňou v EÚ
Motoristi na Slovensku tankovali v 28. týždni tohto roka 13. najdrahší benzín s daňou v EÚ za priemernú cenu 1,513 eura za liter (eura/l).
Akcie, zlato a 5 iných trhov, ktoré reagovali na haváriu lietadla
Tragická zrážka lietadla spoločnosti Malaysia Airlines s 295 cestujúcimi vo východnej Ukrajine vyvolal nával smerom k bezpečným aktívam, ako je zlato a štátne dlhopisy USA, zatiaľ čo americké akcie zaznamenali ich najväčší pokles v mesiacoch.
Benzíny a nafta v 28. týždni zlacneli, cena LPG sa zvýšila
TASR - 18. 7. 2014
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 28. týždni v porovnaní s cenami v 27. týždni ovplyvnili nižšie ceny 95-oktánového benzínu, 98-oktánového benzínu a motorovej nafty.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov