Benzín

Ceny benzínov a nafty stále rastú
SITA - včera o 09:46
Priemerná cena najpredávanejšieho 95-oktánového benzínu bola v dvanástom týždni tohto roka na úrovni 1,286 eura za liter.
Priemerné ceny pohonných látok v 12. týždni
SITA - včera o 09:46
Tabuľka uvádza priemerné ceny pohonných látok v SR (v eurách za jeden liter) v 12. týždni 2015. Referenčné obdobieBenzín natural 95-oktánovýBenzín natural 98-oktánovýLPGMotorová nafta11.
Nemecká ekonomika by mala v tomto roku posilniť o 1,8 %
SITA - včera o 09:16
Vo svojej prognóze to tvrdia poradcovia nemeckej vlády. Vládni poradcovia tak zlepšili svoj odhad, keď pôvodne rátali s rastom ekonomiky o jedno percento.
Ceny ropy opäť klesajú
TASR - včera o 08:16
Ceny ropy dnes klesli o viac ako 1 %. Dôvodom bolo až príliš prudké zdraženie ropy v predchádzajúcom dni a tiež zmiernenie obáv z negatívneho vplyvu konfliktu v Jemene na dodávky ropy z regiónu.
Spustenie vojenskej operácie v Jemene zvýšilo cenu Brentu k 59 USD/barel
Ceny ropy pokračovali v raste druhý deň po sebe po tom, ako trh ovplyvnili informácie o leteckých útokoch Saudskej Arábie a jej arabských spojencov na pozície povstalcov v Jemene.
Shell po páde cien ropy zruší vyše 250 miest v Severnom mori
TASR - 26. 3. 2015
Britský ropný gigant Shell dnes oznámil, že zníži počet svojich zamestnancov a zmluvných pracovníkov v Severnom mori minimálne o 250 osôb.
Maďarsko nevylučuje razantnejšie uvoľnenie menovej politiky
SITA - 26. 3. 2015
K výraznejšiemu zníženiu úrokových sadzieb by mohla maďarskú centrálnu banku dotlačiť dlhodobo nízka domáca inflácia alebo deflačné tlaky v eurozóne
Ceny ropy aj zlata v stredu posilnili
SITA - 26. 3. 2015
Svetové komoditné trhy - ropa, zlato
Rast Francúzska tento rok presiahne 1 %, tvrdí premiér
SITA - 26. 3. 2015
Slabšie euro, rekordne nízke úrokové sadzby a výrazný pokles cien ropy podľa premiéra Manuela Vallsa podporujú ekonomiku, hoci nezamestnanosť v krajine ostáva vysoká.
Dolár a boje v Jemene posunuli cenu Brentu k hranici 57 USD/barel
TASR - 25. 3. 2015
Ceny ropy vzrástli o viac než 3 %, keď trhy zareagovali na oslabenie dolára a boje v Jemene. Tieto faktory prevážili aj informácie o ďalšom raste zásob ropy v USA.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov