Zdieľate Netflix s priateľmi? Čoskoro s tým zrejme bude koniec, firma už v niektorých krajinách zakročila

Streamovacia služba Netlix v stredu oznámila, že užívatelia v niektorých krajinách budú musieť nanovo platiť za zdieľanie prístupu k službe s ľuďmi mimo ich domácnosti. Podľa agentúry AFP sa to týka užívateľov v Spojených štátoch a asi stovke ďalších krajín. Poplatok za zdieľanie sa bude v rôznych štátoch líšiť, v USA si budú musieť ľudia priplatiť osem dolárov mesačne.

V Portugalsku, kde už podľa AFP Netflix nové opatrenie zaviedol, oproti tomu vyjde zdieľanie prihlasovacích údajov na štyri eurá. Za zdieľanie prístupových údajov k službe s ľuďmi mimo domácnosti musia už rok platiť tiež napríklad užívatelia v Kanade.

„Vyše 100 miliónov domácností zdieľa účet, čo ovplyvňuje naše možnosti investovať do veľkých filmov a seriálov,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Účet pre domácnosť

„Váš účet od Netflixu je pre vás a pre osoby, ktoré s vami žijú, teda pre vašu domácnosť,“ dočítali sa používatelia v e-maile, ktorý podľa AFP služba rozosiela relevantným predplatiteľom. „Netflix môžete ľahko sledovať aj na cestách, a to buď na svojich osobných zariadeniach alebo na televíznej obrazovke v hoteli alebo inom ubytovaní,“ doplnila služba.

Netflix, ktorý má vyše 232 miliónov predplatiteľov, koncom minulého roka zaviedol aj lacnejšie predplatné s reklamami.

Viac o téme: Netflix , online reklama , poplatky , Spojené štáty americké USA

Súvisiace články

Aktuálne správy