Predajca spodnej bielizne Astratex vlani strojnásobil čistý zisk na 82,7 miliónov českých korún

Internetový predajca spodnej bielizne Astratex, ktorý patrí do skupiny Hartenberg zo zverenských fondov bývalého premiéra Andreja Babiša (ANO), vlani medziročne takmer strojnásobil čistý zisk na 82,7 milióna korún. Tržby vzrástli mierne, a to približne o päť percent na celkových 1,23 miliardy korún. Spoločnosť o tom informovala vo svojej účtovnej závierke. Predvlani jej naopak čistý zisk medziročne klesol o 70,5 percenta na 28,5 milióna korún.

Astratex vlani rovnako ako v roku 2022 pôsobil na 13 trhoch. Okrem Česka, Slovenska či Poľska má e-shopy aj v Nemecku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Chorvátsku, Grécku, Belgicku, Holandsku a v Slovinsku. Firma zároveň obnovila prevádzku svojho e-shopu na Ukrajine, ktorý kvôli ruskej invázii dočasne pozastavila.

„Spoločnosť sa zamerala na využitie existujúcich prostriedkov a darilo sa zvyšovať vnútornú efektivitu pri ich využití,“ oznámila firma v účtovnej závierke.

Obrat podľa finančnej správy pomohla zvýšiť spolupráca s českou značkou kabeliek Dara Bags, v médiách potom rezonovala účasť modelky a moderátorky Ivy Kubelkovej v tanečnej súťaži Stardance Českej televízie. Kubelková je dlhoročnou tvárou spoločnosti Astratex.

V minulom roku firma zamestnávala 183 ľudí, čo bolo o osem pracovníkov menej. Osobné náklady, ktoré okrem miezd tvoria aj sociálne odvody, zdravotné poistenie či benefity zamestnancov, medziročne rovnako klesli, a to o asi 15,2 percenta na 125,2 milióna korún. Spoločnosť Astratex založil v roku 2000 podnikateľ Petr Vít, skupina Hartenberg ju kúpila o 18 rokov neskôr.

Viac o téme: Astratex , Česko , spodná bielizeň , zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy