Čína zverejnila návrh pravidiel pre cezhraničný elektronický obchod

Čína v utorok zverejnila návrh pravidiel na podporu výstavby zámorských skladov a rozširovania cezhraničného elektronického obchodu, ktorý sa stal dôležitou silou jej zahraničného obchodu.

Internetoví predajcovia ako Shein, Temu, dcérska firma spoločnosti PDD Holdings, či AliExpress spoločnosti Alibaba, ktorí prevažne dodávajú produkty vyrobené v Číne na trhy po celom svete, rýchlo rastú. To otvára novú cestu rastu pre niektoré firmy, ktoré sa predtým zameriavali na domácu spotrebu. Tá však zostáva utlmená v dôsledku spomalenia ekonomiky, dlhotrvajúcej krízy v čínskom realitnom sektore a neistoty ohľadne príjmov.

V oznámení čínskeho ministerstva obchodu o návrhu pravidiel pre cezhraničný elektronický obchod, prichádzajúci aj odchádzajúci, sa tiež uvádza, že sa bude snažiť zlepšiť aj manažment cezhraničných údajov a optimalizovať dohľad nad vývozom.Čínske ministerstvá a vládne rezorty „uhladia“ finančné kanály a pomôžu spoločnostiam, ktoré podnikajú v oblasti cezhraničného elektronického obchodu, „vydať sa do sveta“, dodalo ministerstvo.

Viac o téme: cezhraničné platby , Čína , obchod , pravidlá , Shein , Temu

Súvisiace články

Aktuálne správy