Práce na megaprojekte Esetu pokračujú podľa plánu: Takto bude vyzerať hotový! (foto)

, TASR/red

Spoločnosť Eset finišuje s odstraňovaním pôvodných objektov v areáli bývalej vojenskej nemocnice, kde má vyrásť rozsiahly projekt kampusu na bratislavskej Patrónke.

Softvérová spoločnosť žiadne neočakávané problémy neeviduje, práce sú v súlade s predpokladaným časovým harmonogramom. Ukončenie búracích prác v areáli budúceho Eset Campusu očakáva v druhej polovici apríla. Pre TASR to uviedol Peter Blažečka zo spoločnosti.

„Aktuálne finišujeme s odstraňovaním pôvodných objektov a zároveň prebieha aj recyklácia odpadu z búrania. Na pozemku tiež prebiehajú prekládky inžinierskych sietí a čistenie územia,“ skonštatoval Blažečka.

Radi testujete svoje vedomosti?
Vyskúšajte niektorý z našich ďalších kvízov na tejto stránke!

Spoločnosť v súčasnosti disponuje vyjadrením hlavného mesta k investičnému zámeru, aktuálne pripravuje dokumentáciu pre územné konanie. Proces posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) ešte nebol ukončený. Celkové náklady na výstavbu spoločnosť odhadovala na viac ako 150 miliónov eur. Viac o detailoch projektu si môžete prečítať v našom článku na tomto odkaze.

Termín začatia výstavby zatiaľ otázny

Termín začatia výstavby nového projektu si netrúfa odhadnúť. Do veľkej miery bude závisieť od dĺžky povoľovacích procesov a získania všetkých právoplatných povolení. „Máme jednoznačný záujem, aby bol projekt postavený čo najskôr,“ poznamenal Blažečka zo spoločnosti Eset. Podľa údajov na webovej stránke projektu je pritom jeho otvorenie plánované na rok 2027.

Podarí sa spoločnosti Eset otvoriť svoj Eset Campus podľa plánu v roku 2027?

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka v roku 2017. Kampus má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami. Projekt počíta aj s verejnými priestormi.

Viac o téme: Bratislava , Eset , Eset Campus , projekt

Súvisiace články

Aktuálne správy