Na autosalóne v Mníchove Škoda nevystavuje: Priviezla ale modely Superb a Kodiaq

Česká automobilka Škoda Auto na okraj autosalónu IAA Mobility v Mníchove ponúkla novinárom spolujazdu v nových modeloch Superb a Kodiaq, ktoré bez maskovania predstaví na jeseň. Pred začiatkom veľtrhu, ktorého sa ale Škoda ako vystavovateľ oficiálne nezúčastňuje, tiež ukázala koncept Vision 7S. Ten okrem iného predurčuje budúci dizajnový smer automobilky.

„Keďže nie sme v oficiálnej časti veľtrhu, tak sme chceli využiť príležitosť, kedy je v Mníchove veľa novinárov. Chceli sme im ponúknuť možnosť stretnúť sa v centre a ponúknuť im rozhovory s CEO (šéfom automobilky) a šéfom dizajnu, „povedal ČTK Jiří Brynda, ktorý je tlačovým hovorcom automobilky pre model Enyaq, elektrickú mobilitu, dizajn a koncepty. „V tejto chvíli väčšia účasť z našej strany vzhľadom na to, že aktuálne nemáme žiadnu extra produktovú novinku, nedávala zmysel. Preto sme pristúpili k účasti v Mníchove týmto spôsobom. „

V Mníchove sa Škoda zamerala okrem iného na dizajn, keď v rámci nedeľňajšej prezentácie Volkswagen Group Media Night s témou práve dizajnu predviedla koncept Vision 7S. „Ten sme už predstavili v minulosti, ale vzhľadom na to, že je to taká vlajková loď budúceho dizajnového jazyka značky Škoda, tak sme ho tam mali ako zástupcu,“ povedala tlačová hovorkyňa automobilky Michaela Sklenářová.

Do Mníchova Škoda priviezla nové modely Kodiaq a Superb, ktoré zatiaľ ukazuje zamaskované. „Máme so sebou prvýkrát Superb vo verzii limuzíny, v ktorom sa tiež novinári môžu zviezť,“ povedal Brynda. Model Superb, ktorý má tiež verziu combi, prebiehal z časti spoločne s modelom Passat koncernovej značky VW. Novú generáciu vozidla Passat, ktorý je tak dvojčiatom Superbu, ukazuje Volkswagen na veľtrhu IAA Mobility.

Foto: pixabay.com/Goran Horvat

Už v júli Škoda ukázala faceliftované modely Kamiq a Scala

Škoda možnosti ukázať Superb a Kodiaq v Mníchove nevyužila a ich prezentáciu si necháva na jeseň. „Máme iný koncept,“ povedala o jesennom termíne predstavenia oboch modelov Sklenářová. Už v júli Škoda ukázala faceliftované modely Kamiq a Scala.

Veľtrh IAA Mobility sa nezameriava len na klasické automobily, ale tiež na elektrické verzie vozidiel, elektromopedy, elektrokolesá a ďalšie spôsoby udržateľnej mobility. Taktiež Škoda sa v Mníchove rozhodla poukázať na to, že sa považuje za udržateľnú značku. Pred reštauráciu Herzog, kde si zriadila centrálu pre stretnutie s novinármi, vystavila model Enyaq Coupé Respectline. „Je to vozidlo na podporu udržateľnosti, ekológie, diverzity, inklúzie,“ dodal Brynda.

Viac o téme: autá , automobilka , autosalón , Škoda Auto , Škoda Group , veľtrh

Súvisiace články

Aktuálne správy