Hyundai chystá ďalšie investície a do troch rokov prijme 80 000 zamestnancov

Juhokórejská automobilka Hyundai Motor do troch rokov investuje 68 biliónov wonov (zhruba 47 miliárd eur) v snahe posilniť svoj rastový potenciál v oblasti elektromobilov. Prijme tiež 80 000 zamestnancov. S odvolaním sa na oznámenie spoločnosti o tom v stredu informovala agentúra Kjódó.

Viac než polovica investícií je na novú infraštruktúru pre výskum a vývoj a ďalej na montážne linky pre elektromobily. Ďalších 31,1 bilióna wonov pôjde na výskum a vývoj v oblasti elektrických vozidiel. Táto časť investície zahŕňa vývoj softvérovo definovaných vozidiel (SDV) a technológie batérií.

Čo sa týka nových zamestnancov, väčšinu z nich, konkrétne 44 000 ľudí, automobilka nasadí do oblastí elektrifikácie, SDV vozidiel a uhlíkovej neutrality.

Hyundai je s firmou Kia Motors tretí najväčší výrobca automobilov na svete

Spoločnosť Hyundai tvorí so svojou sesterskou firmou Kia Motors podľa objemu predaja tretieho najväčšieho výrobcu automobilov na svete za konkurentov Toyota a Volkswagen. Automobilka Hyundai v novembri 2008 oficiálne začala sériovú výrobu osobných áut v Nošoviciach na Frýdecko-místecku, zatiaľ čo Kia spustila v decembri 2007 sériovú výrobu osobných áut pri Žiline na Slovensku.

Pod skupinu Hyundai patrí tiež výrobca automobilových dielov Hyundai Mobis a firma Hyundai Engineering & Construction.

Viac o téme: automobilky , Hyundai , investície , Kia Motors , zamestnanci

Súvisiace články

Aktuálne správy