Komentáre

MMF zvýšil odhad rastu poľskej ekonomiky v rokoch 2021 a 2022
TASR - 19:16
Medzinárodný menový fond (MMF) zvýšil predpoveď rastu poľského hospodárstva v tomto aj v nasledujúcom roku bez uvedenia dôvodu.
Flash analýza: Materiálová kríza tlačí hore ceny vo výrobnej sfére, aj konečné ceny pre spotrebiteľov
Globálna ekonomika aktuálne bojuje s nedostatkom viacerých surovín a materiálov.
Výsledky Microsoftu prekonali očakávania trhu
TASR - 10:46
Pokračujúci boom v oblasti cloudových služieb podporil výsledky amerického koncernu Microsoft vo 4. kvartáli fiškálneho roka 2020/21, ktoré prekonali očakávania Wall Street.
Nechajme ceny robiť to, čo majú. Aj počas pandémie
V boji proti pandémii, akoby malo byť prijaté jedno veľké rozhodnutie. A to je zásadná chyba. Nemôžeme doslovne špecifikovať všetko, čo by sa mohlo stať, priradiť všetkému pravdepodobnosti a potom zvoliť tú „najlepšiu“ z takmer nekonečného množstva možností. 
Európske burzy sa v utorok oslabili
TASR - včera o 19:31
Frankfurt nad Mohanom/Paríž/Miláno 27. júla (TASR) - Európske burzy sa v utorok oslabili. Jedným z dôvodov je sprísňovanie štátnej regulácie niektorých sektorov v Číne, kde na akciovom trhu pokračoval výpredaj.
Hongkonský index Hang Seng za dva dni padol o viac než 8 %
TASR - včera o 15:01
Hongkonský akciový trh pokračoval v utorok vo výpredaji a nadviazal na pondelkové (26. 7.) straty. Širší index Hang Seng sa v utorok popoludní dostal na krátko do mínusu až o vyše 5 %, neskôr však zmazal časť strát a nakoniec uzavrel nižšie o 4,22 % na 25.086,43 bodu.
Nepokoje v JAR skrešú z tohtoročného rastu asi 0,7 percentuálneho bodu
TASR - včera o 12:16
Nepokoje v Juhoafrickej republike (JAR) by mohli z tohtoročného rastu ekonomiky skresať približne 0,7 percentuálneho bodu, uviedla v najnovšom odhade ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P).
Čínska revolúcia v marketingu vakcín
- včera o 00:36 - Názory čitateľov (3)
Ak sa pozrieme na oficiálnych sponzorov poslednej Copa América 2021, majstrovstiev Južnej Ameriky vo futbale, boli to on-line stávková kancelária, výrobca televízorov, aplikácia a farmaceutická spoločnosť. To by a priori nemalo priťahovať našu pozornosť. Ak sa však pozrieme lepšie, vynárajú sa celkom zaujímavé súvislosti.
Zlý kapitalizmus a rast inflácie: Ekonomiky fiat mien sú postavené na klamstvách
- 26. 7. 2021 - Názory čitateľov (25)
Občas sa oplatí urobiť krok späť, aby ste získali širší pohľad na vec. Ak to urobíte, všimnete si skutočnosť, že žijeme v dobe fiat mien, sveta, v ktorom v podstate všetko nesie odtlačky ich prstov: ekonomický a finančný systém, politika, dokonca aj kultúrne normy, hodnoty a morálka ľudí neuniknú pred širšími dôsledkami fiat mien.
Americké burzy uzavreli v piatok na nových rekordoch
TASR - 24. 7. 2021
Wall Street sa v piatok (23. 7.) dostala na nové rekordné maximá, keď kľúčový index Dow Jones Industrial Average prvýkrát uzavrel nad hranicou 35.000 bodov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov