Komentáre

Ekonómovia o štvordennom pracovnom týždni: Najskôr zvýšme produktivitu, až potom pracujme menej
- 00:59
Myšlienka štvordňového pracovného týždňa v ostatnom čase rezonovala vďaka Labouristickej strane, ktorá si ho v Británii zahrnula do svojho volebného manifestu, či oznámeniam Microsoftu Japonsko o pozitívnych výsledky zo skúšobného obdobia. Napriek tomu sa mnohí obávajú, že skrátenie pracovného času by malo katastrofálny dopad na ekonomiku.
Zisk Viacomu v 4. kvartáli klesol menej, ako sa čakalo
- 15. 11. 2019
Americká mediálna spoločnosť Viacom, ktorá vlastní filmové štúdiá Paramount Pictures a televízne stanice MTV, Comedy Central a Nickelodeon, dosiahla v 4.
Index S&P 500 prepisoval rekordy druhý deň za sebou
- 15. 11. 2019
Index S&P 500 posilnil o 0,1 %, Dow Jones klesol o 0,1 % a Nasdaq tiež o 0,1 %.
Čína stále podmieňuje obchodnú dohodu s USA zrušením ciel
- 14. 11. 2019
Čína stále požaduje od USA, aby v rámci čiastočnej obchodnej dohody, nazývanej tiež fáza jedna, odstránili clá, ktoré prijali počas 16 mesiacov trvajúcej obchodnej vojny.
Česi vedú pred Slovákmi v kúpnej sile potravín, Slováci zase platia menej za základné služby
- 14. 11. 2019 - Názory čitateľov (8)
Kúpna sila Čechov a Slovákov sa od rozdelenia spoločného štátu vyvíja výrazne odlišne. Česi si tridsať rokov po páde socializmu môžu z priemerného platu kúpiť o 36 % viac základných potravín ako Slováci. Výnimkou je len biele pečivo, ktorého si dnes Slováci kúpia viac ako obyvatelia Českej republiky. Slováci si zase môžu dovoliť viac základných služieb. Údaje vyplývajú z novembrovej analýzy spoločnosti TopForex a Centra ekonomických a trhových analýz (CETA).
NBS: 30 rokov slobody, stálo to za to?
- 14. 11. 2019 - Názory čitateľov (8)
Z čisto ekonomického pohľadu: životná úroveň sa skoro zdvojnásobila, reálne mzdy stúpli o štvrtinu, väčšina tovarov je dostupnejšia a žijeme o 5–7 rokov dlhšie. Stačí to, aby sa naplnili očakávania, ktoré sme mali?
Bankovníctvo v deväťdesiatych rokoch nemalo s ozajstným bankovníctvom podľa analytika veľa spoločného
- 14. 11. 2019 - Názory čitateľov (1)
Až privatizácia priniesla zmenu, pričom nastal úverový boom v retaili, ktorý trvá doteraz.
Obchodné rokovania medzi USA a Čínou sa komplikujú
- 13. 11. 2019
Rokovania medzi dvomi najväčšími ekonomikami, ktoré by mali viesť najprv k čiastočnej a neskôr komplexnej dohode, narazili na prekážky týkajúce sa nákupu amerických poľnohospodárskych produktov a ďalších kľúčových bodov, uviedol denník Wall Street Journal (WSJ).
520 v hrubom: Minimálna mzda na Slovensku patrí k najnižším v Európe
- 13. 11. 2019 - Názory čitateľov (7)
Slovensko patrí k druhej najchudobnejšej skupine krajín, v ktorých sa minimálna hodinová mzda pohybuje v rozmedzí 2,50 až 5 eur. U nás je to 2,99 eur, v susednom Česku o čosi viac, a to 3,10 eur.
Zisk Tyson Foods vo 4. kvartáli klesol
- 12. 11. 2019
Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods zaznamenala vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2018/19 pokles zisku a väčší, ako jej predpovedali analytici z Wall Street.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov