Komentáre

Rast cien domov v USA sa v júli zrýchlil
- 16:46
Ceny domov v USA pokračovali v júli v raste, pričom tempo rastu sa ešte zrýchlilo. Poukázal na to vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí zverejnený v utorok.
Zlé časy, zlá nálada: Negativita nie je investičná stratégia
- 00:32
Byť pesimistický a neustále sa držať bokom vám zaručí, že z dlhodobého hľadiska strácate peniaze kvôli inflácii.
Financializácia spôsobí tichý exodus na pracovnom trhu
- včera o 00:58 - Názory čitateľov (5)
Či už ide o dobrovoľný, alebo nútený odchod z práce, výsledok bude rovnaký: hromadný exodus ťažko nahraditeľných kvalifikovaných pracovníkov.
Nie vždy to funguje: Keď sú poplatky za výkon celkom zbytočné
- 27. 9. 2020 - Názory čitateľov (1)
Podľa odborníkov z Dimensional Fund Advisors a Massachusetts Institute of Technology by platenie poplatkov spojených s výkonnosťou mohlo mať pre investorov pri určitých typoch stratégií „nezamýšľané dôsledky“.
Príležitosť na nákup akcií pred dverami. Týždeň vo svete
- 26. 9. 2020 - Názory čitateľov (4)
Americké akcie sa za posledný týždeň prepadli o -3,67 %. Európske akcie dokonca o -4,17 %. Od posledných maxím, ktoré S&P500 dosiahol na konci augusta, sme vzdialení už takmer -10 %. Táto korekcia však vytvára pre investorov príležitosť na priemerovanie ceny.  
Genialita nevedomosti
- 26. 9. 2020 - Názory čitateľov (4)
Tak ako pri iných búrkach na trhu, aj dnes sa investori snažia zistiť, ako sa ju bude snažiť prežiť jedna z najväčších ikon investovania.
Až 70 % majetku Slovákov je v bankách, ročne prerábajú stovky eur
- 25. 9. 2020 - Názory čitateľov (5)
Podľa najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat, zhruba tretina Slovákov mala za vlaňajšok majetok v akciách, dlhopisoch či podielových fondoch. Súvisí to s nízkou finančnou gramotnosťou. Celkovo sú však ľudia v Európskej únii konzervatívni a svoje úspory radšej zverujú bankám než kapitálovým trhom. 
Za všetkým hľadaj peniaze: Prečo sa bankári správajú nezodpovedne
- 25. 9. 2020 - Názory čitateľov (5)
Za posledných 16 mesiacov investigatívni novinári prehľadali viac ako 2 000 správ o podozrivej činnosti, ktoré banky pôvodne vo svojej správe adresovali regulátorovi. Správy sa týkajú viac ako dvoch biliónov dolárov v transakciách za obdobie od roku 2000 do roku 2017. V súvislosti s týmto najnovším príkladom zlého správania sa bánk vyvstáva niekoľko otázok.
Spoločnosť BlackBerry v 2. štvrťroku znížila stratu a jej tržby vzrástli
- 24. 9. 2020
Kanadská technologická spoločnosť BlackBerry v 2. štvrťroku finančného roka 2020/21 znížila svoju stratu a jej tržby stúpli zhruba o 6 % a prekonali odhady analytikov z Wall Street.
Japonská burza vo štvrtok nasledovala Wall Street a klesla
- 24. 9. 2020
Japonská burza vo štvrtok nasledovala vývoj na Wall Street a klesla. Nárast nových prípadov ochorenia COVID-19 po celom svete totiž znižuje rizikový apetít investorov, čo má negatívny vplyv na akciové trhy aj ceny komodít, a podporuje dopyt po bezpečných aktívach, ako je dolár.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov