Komentáre

Mzdové rozdiely: Diskriminácia homosexuálov je zlá pre hospodársky rast
Mzdovým rozdielom, ktoré existujú medzi pohlaviami, či medzi rasami, sa v posledných rokoch venovala zvýšená pozornosť. Mzdový rozdiel medzi heterosexuálmi a LGBT + komunitou sa naopak zvykne prehliadať.
Globálne údaje o nelegálnej ekonomike: Veľká korisť v podobe špinavých peňazí
- 2. 5. 2021 - Názory čitateľov (4)
Štatistiky národných účtov sú zdrojom dôležitých ekonomických ukazovateľov Európskej únie. V roku 2014, aby sa získal realistickejší odhad hrubého domáceho produktu (HDP) každej krajiny, začali sa v Európe robiť odhady aktivít, ako je prostitúcia, obchodovanie s tabakom, drogami alebo alkoholickými nápojmi.
Tesla predala časť bitcoinov, výsledky firiem sú výborné. Týždeň vo svete
- 1. 5. 2021 - Názory čitateľov (4)
V závere mesiaca Tesla predala časť zo svojich bitcoinov, ktoré nakupovala začiatkom roka. Pomohlo jej to k lepšej ziskovosti. Tesla však nebola jediná, čo reportovala pozitívne čísla. Výsledková sezóna sa javí byť výborná a otváranie ekonomík v spojení so stimulmi a odloženou spotrebou domácností prináša svoje ovocie.
Čo sú to peniaze? Najväčší príbeh, aký bol kedy vyrozprávaný
- 1. 5. 2021 - Názory čitateľov (5)
Všimla som si, že si v ostatnom čase kladiem túto otázku, keď som sledovala, ako môj manžel cez víkend kontroluje pohyb ceny dogecoinu. Jeho telefón sa stal 24-hodinovou kasínovou hrou doplnenou červenými alebo zelenými blikajúcimi svetlami pri pohyboch každý deň o viac ako 20 %. Rovnakú videohru hrajú milióny mladých ľudí, ktorí sa snažia rýchlo zbohatnúť
Jeden z najvyšších nárastov v únii: Na potraviny dávame už viac ako pätinu z rozpočtu, najviac míňajú na potraviny ľudia v Trenčianskom kraji
- 30. 4. 2021 - Názory čitateľov (3)
Slováci vynakladajú na potraviny a nealkoholické nápoje viac ako pätinu z mesačného rozpočtu. Za posledné tri roky ide až o trojpercentný nárast.
S&P 500 vo štvrtok otvoril na novom rekorde
- 29. 4. 2021
Wall Street otvorila štvrtkové obchodovanie rastom, pričom širší index S&P 500 sa dostal na nové rekordné maximum.
Flash analýza: Nálada v našej ekonomike je už lepšia ako pred pandémiou
- 29. 4. 2021
Ekonomická nálada na Slovensku sa podobne ako v marci, tak aj v apríli výrazne zlepšila. Indikátor ekonomického sentimentu (IES) totiž vzrástol až o 18,7 bodu na hodnotu 104,3 bodu.
Peniaze s dátumom spotreby: Programovateľné digitálne meny je možné zneužiť
- 29. 4. 2021 - Názory čitateľov (6)
Dejiny sú plné príkladov politických iniciatív, ktoré sa, nech už boli akokoľvek ušľachtilé alebo prísne koncipované, stali tupými nástrojmi rozsiahleho útlaku.
Socialistické plánovanie: Kam sa podela hroziaca banková kríza?
- 27. 4. 2021 - Názory čitateľov (26)
Keď zasiahla pandémia koronavírusu, situácia bola pochmúrna a odvtedy sa ešte viac zhoršila. Bankový systém naďalej pokrivkáva a zatiaľ nenastala žiadna kríza. Ako to vysvetliť?
Nestlé potvrdil, že rokuje o kúpe spoločnosti Bountiful
- 26. 4. 2021
Najväčší svetový výrobca potravín, švajčiarsky koncern Nestlé, v pondelok potvrdil, že rokuje o kúpe amerického výrobcu vitamínov a výživových doplnkov Bountiful.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov