Komentáre

Turecká menová kríza: Učebnicový príklad toho, ako sa to úrokovými sadzbami nemá robiť
Problémy s dodávateľským reťazcom a nedostatok pracovnej sily v dôsledku pandémie v kombinácii s prudko rastúcimi cenami potravín a energií, zvýšili ceny. Centrálne banky na celom svete v súčasnosti sledujú, ako miera inflácie nevídane rastie, najviac za ostatných viac než 20 rokov. Reagujú rovnako, buď zvýšením úrokových sadzieb, alebo záväzkom, že tak urobia v blízkej budúcnosti.
Kľúčový index Dow Jones zaznamenal v piatok najprudší pád v tomto roku
TASR - včera o 15:46
Wall Street sa v piatok (26. 11.) výrazne oslabila. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average zaznamenal najprudší prepad v tomto roku.
Zľavy na akciových trhoch. Týždeň vo svete 
- včera o 08:00
Black Friday je povestný veľkými zľavami v obchodoch. Tento rok sú výpredaje aj na finančných trhoch. Akciové indexy klesajú najvýraznejšie za posledných niekoľko mesiacov. Dôvodom je nový variant corona vírusu B.1.1.529. 
Prejsť na bezhotovostnú spoločnosť nebude tak jednoduché, ako sa zdá
- včera o 00:46 - Názory čitateľov (34)
Takzvané elektronické peniaze nie sú peniaze ako také, ale konkrétny spôsob použitia existujúcich peňazí, ktorými sú mince a bankovky, t. j. hotovosť. Odstránenie hotovosti, ako odporúčajú rôzni odborníci, podkope trhové hospodárstvo a povedie k drastickému poklesu blahobytu jednotlivcov.
Flash analýza: Výrobné ceny kvôli materiálovej kríze naďalej prudko rastú
- 26. 11. 2021 - Názory čitateľov (3)
Surovinová kríza je v globálnej ekonomike často skloňovaný pojem. Svet bojuje s nedostatkom mnohých surovín a materiálov, ktorých ceny preto výrazne rastú. To následne spôsobuje problémy s výrobou, čakacie lehoty na mnohé výrobky sa predlžujú, a to tlačí hore aj konečné ceny pre spotrebiteľov.
Dokáže ťažba bitcoinov zachrániť našu planétu?
- 25. 11. 2021 - Názory čitateľov (16)
Spotreba energie pri ťažbe bitcoinov je obrovská a ľudia si to všímajú. Nárasty sa rýchlo stupňovali, pričom spotreba energie v ťažbe sa začali porovnávať so spotrebou celých ekonomík. Mnohí dodnes vnímajú túto neustále rastúcu uhlíkovú stopu ako hrozbu pre zmenu klímy. Ale dá sa na to pozerať aj z inej perspektívy: zvýšenie spotreby energie dokáže zachrániť našu planétu.
Tri bežné mýty o peniazoch a inflácii
- 22. 11. 2021 - Názory čitateľov (13)
Inflácia patrí k najviac skúmaným fenoménom v ekonómii. Máme celkom dobrú predstavu o tom, odkiaľ pochádza a ako to funguje. Žiaľ, medzi ekonómami a „človekom z ulice“ zostáva veľká vedomostná priepasť. Existuje niekoľko pretrvávajúcich mýtov, ktoré sa len tak rýchlo nevytratia.
Agentúra S&P počíta s krachom čínskeho developera China Evergrande
TASR - 21. 11. 2021
Vysoko zadlžená čínska developerská skupina China Evergrande zrejme zbankrotuje, keďže v postate prišla o svoj hlavný biznis, uviedli analytici agentúry S&P Global Ratings.
Technologický Index Nasdaq Composite v piatok prvýkrát uzavrel nad 16.000 bodov
TASR - 21. 11. 2021
Americká technologická burza Nasdaq pokračovala v piatok (19. 11.) v raste a prelamovaní rekordov. Index Nasdaq Composite prvýkrát uzavrel nad hranicou 16.000 bodov a počas piatkového obchodovania sa na nové maximá dostali aj akcie veľkých technologických koncernov, ako sú Alphabet, Apple a Microsoft.
Aká je vnútorná hodnota bitcoinu? 
- 21. 11. 2021 - Názory čitateľov (38)
Keďže dosahuje nové maximá, nechýbajú odvážne predpovede o tom, že Bitcoin dosiahne 100 000 USD alebo aj viac.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov