Komentáre

Skvelá správa pre EÚ: Novým talianskym premiérom je Mario Draghi
- 00:24
Správy o tom, že sa Mario Draghi stal predsedom talianskej vlády, boli mnohými komentátormi oslavované, ako skvelá správa pre národ. Taliansko zúfalo potrebuje silného vodcu, ktorý by krajinu zachránil pred jednou z najhorších kríz od druhej svetovej vojny. 73-ročný bývalý prezident Európskej centrálnej banky je považovaný za osobu s potrebnými zručnosťami.
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom za 7 rokov
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom takmer za sedem rokov. Podporili ich nízke úroky z hypoték aj pokračujúci "útek" Američanov z preplnených mestských oblastí do domov na predmestí v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Ukázal to v utorok vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí.
Trendy v obchodovaní: Umelá inteligencia nevie nič o investovaní
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Nemožno poprieť, že rok 2020 bol mimoriadne náročným rokom. Málokto ale vie, že sľubované  výnosy neodkázali splniť ani slávni manažéri investícií. Museli priznať, že ich aktívne riadené investičné modely zlyhali a že sa snažia ich vylepšiť. Ide však len o ilúziu zmien, skôr je to taktika založená na nádeji, že klienti zostanú zo zotrvačnosti, alebo jednoducho sa na nich usmeje šťastie. Existuje však aj iná možnosť. Umelá inteligencia.
S&P zvýšila úverový rating Nového Zélandu na AA+
- 22. 2. 2021
Ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zvýšila úverový rating Nového Zélandu na AA+ z AA. Dôvodom je rýchlejšie zotavovanie jeho hospodárstva vďaka väčším úspechoch v boji s pandémiou nového koronavírusu, ktorý táto krajina zvláda lepšie ako iné štáty.
Tradičné banky začínajú jedna za druhou akceptovať kryptomeny
- 22. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
V uplynulých dňoch oznámilo niekoľko veľkých bánk svoje rozhodnutie umožniť klientom úschovu a správu kryptomien.
Súkromné ​​lietadlá a superjachty: Miliardári za sebou nechávajú obrovskú uhlíkovú stopu
- 22. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
Elon Musk či Jeff Bezos. Obaja už patria medzi najbohatších jednotlivcov planéty. Čisté imanie na úrovni závratných 160 miliárd dolárov, to sú už astronomické čísla. Antropológovia, ktorí študujú energetiku a spotrebiteľskú kultúru, sa pokúsili preskúmať, ako sa takéto bohatstvo pretavuje do spotreby a výslednej uhlíkovej stopy.
Prečo potrebuje svet nemeckú marku krytú zlatom
- 21. 2. 2021 - Názory čitateľov (22)
Keď americký prezident Nixon prijal kroky smerujúce k opusteniu zlatého štandardu, určil smer nespútanej expanzie fiat peňazí. Koniec systému Bretton Woods priniesol vek konkurenčných fiat mien po celom svete. Dnes smerujeme k chaotickému zničeniu tohto systému
Wall Street v piatok prakticky stagnovala
- 20. 2. 2021
Wall Street v piatok (19. 2.) prakticky stanovala. Počas uplynulého nervózneho týždňa akcie podporoval optimizmus týkajúci sa pokroku očkovania a nového balíka fiškálnych stimulov, naopak, negatívny vplyv mali obavy z inflácie.
Rekordy na akciových trhoch signalizujú obnovu. Týždeň vo svete
- 20. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
Uplynulý týždeň plnil titulky novín najmä bitcoin. Nedávno totiž prekonal hranicu 50-tisíc USD. V tieni ostali akciové trhy a solídne výsledky spotrebiteľského správania, ktoré naznačujú ekonomickú obnovu.
Európske burzy sa v piatok posilnili, Dax vzrástol o 0,77 %
- 19. 2. 2021
Frankfurt nad Mohanom/Paríž/Miláno 19. februára (TASR) - Európske akciové trhy sa na konci týždňa posilnili.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov