Komentáre

Agentúra S&P potvrdila najvyšší rating Nemecka
TASR - 19:46
Agentúra Standard&Poor's (S&P) potvrdila najvyššie hodnotenie úverovej bonity Nemecka. S&P dnes potvrdila rating dlhodobých záväzkov Nemecka na úrovni AAA.
Za americké ekonomické problémy môže Wall Street a nie Nemecko
Americký prezident Donald Trump má pravdu v tom, že spoločná mena euro je podhodnotená, no nemôže za to Nemecko, ale samotné USA.
Úverová kríza po 10 rokoch: Bublina je späť
Je až neuveriteľné, že už ubehlo takmer 10 rokov od počiatočného štádia úverovej krízy, avšak veľká časť vtedajšej situácie na pozadí sa až strašidelne podobá tomu, kde sa nachádzame dnes.
Kvartálny zisk Microsoftu prekonal očakávania, tržby analytikov sklamali
TASR - 10:16
Cloudové služby veľkým dielom prispeli ku kvartálnemu zisku Microsoftu, ktorý prekonal očakávania Wall Street.
Financial Times: Ako ukončiť politiku silného dolára?
- včera o 10:25
Trump zrejme pochopil, že nemá zmysel zavádzať protekcionistické opatrenia, ak bude dolár ďalej posilňovať. Takáto kombinácia by americkému priemyselnému sektoru pravdepodobne veľmi nepomohla.
Zisk Boeingu v 1. kvartáli vzrástol, aj keď jeho tržby klesli
TASR - 26. 4. 2017
Americký výrobca lietadiel Boeing zaznamenal v 1. kvartáli nárast zisku. Ale jeho tržby klesli a viac, ako predpovedali analytici z Wall Street.
PepsiCo dosiahla v 1. kvartáli nárast zisku
TASR - 26. 4. 2017
Americký výrobca nealkoholických nápojov PepsiCo dosiahol v 1. kvartáli nárast zisku a väčší, ako mu predpovedali analytici z Wall Street.
Krugman: Eurozóna je nefunkčný omyl, ale Le Penová to nezachráni
- 26. 4. 2017 - Názory čitateľov (14)
Za pár dní je tu druhé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku. Panujú obavy, že ich výsledkom bude ďalší trumpovský šok. V centre obáv stojí najmä ohrozenie spoločného európskeho projektu, ktoré predstavujú protieurópski politici. Nahrávajú im dlhodobé problémy eurozóny a podľa mojich priateľov vo Francúzsku sa Le Penová dokonca snaží využiť kritiku eura zo strany známych ekonómov pre svoj prospech. Lenže táto kritika rozhodne neznamená, že jej politika je správna.
Akciový trh v USA v utorok rástol
SITA - 26. 4. 2017
Index Standard & Poor's 500 posilnil o 0,6 % na 2 388,61 bodu a Dow Jones o 1,1 % na 20 996,12 bodu. Technologický Nasdaq si pripísal 0,7 % a obchodovanie uzatvoril na úrovni 6 025,49 bodu, keď hranicu 6 tis. bodov prekročil prvýkrát v histórii.
Nasdaq prekročil hranicu 6000 bodov
Forexpro.sk - 25. 4. 2017
Utorok sa v Európe zaobišiel bez výrazných pohybov, pričom makroekonomické dáta boli taktiež chudobné a nijak výrazne neovplyvnili trh.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov